Geri Dön

Ankaralı Turgut kimdir? Ankaralı Turgut nereli, kaç yaşında, gerçek adı nedir?

Ankaralı Turgut olarak sanat camiasında adını duyuran Turgut Karataş, çocuk yaşta düğünlerde sahne alarak sanat dünyasına adım attı. Ankara'nın oyun havalarını seslendiren sanatçı askerlik dönüşü ilk albümünü çıkardı. Peki, Ankaralı Turgut kimdir, aslen nereli?

Ankaralı Turgut kimdir? Ankaralı Turgut nereli, kaç yaşında, gerçek adı nedir?

Turgut Karataş adına sahip türkücü Ankaralı Turgut, 1963 yılında Ankara'da doğdu. Darbuka ve bağlama çalan sanatçı, sayısız albüme imza attı. İşte, Ankaralı turgut hayatı şarkıları...

ANKARALI TURGUT KİMDİR?

Turgut Karataş tam adına sahip olan sanatçı,1963 yılında Ankara'da doğdu.

Müzik hayatına 12 yaşındayken köy düğünlerinde darbuka çalarak başladı. Askere gidene kadar müzisyenlik yapan darbukadan sonra bağlama çalan Ankaralı Turgut, bir taraftan da Ankara'nın oynak türkülerini söylemeye başladı. Askerlik dönüşü ilk albümünü çıkaran Turgut daha sonra amatör olarak üç albüm daha yaptı.

1994 yılında İstanbul'a giden Ankaralı Turgut, profesyonel anlamda ilk albümünü yaptı. Ankaralı Turgut, halen Ankara Altındağ da oturmaktadır.

Ankaralı Turgut, 1986 yılında evlendiği eşi Hülya Sakar'dan 2006 yılında ayrıldıktan sonra Meltem Karataş ile evlendi. 2007 yılında boşandı. İlk eşinden 5 çocuğu vardır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber