Geri Dön

Camdaki Kız Feride kim, hastalığı nedir? Feride'yi oynayan Nur Sürer kaç yaşında, nereli? İşte, gençliği...

Feride gerçek hayatta var mı, hastalığı nedir? Camdaki Kız dizisinde Nur Sürer, Feride karakteri ile izleyici karşısına çıktı. Oyuncu, dizide takıntılı bir anneyi canlandırıyor. Burcu Biricik tarafından hayat bulan Nalan'ın annesi oluyor. Peki, Nur Süre kimdir, nereli, kaç yaşında?

Camdaki Kız Feride kim, hastalığı nedir? Feride'yi oynayan Nur Sürer kaç yaşında, nereli? İşte, gençliği...

Usta oyuncu Nur Sürer, Kanal D'nin yeni ve iddialı dizisi Camdaki Kız'da Feride rolüne can veriyor. Nalan'ın annesi olarak dikkat çeken Feride, farklı davranışlarıyla sosyal medyanın da gündemine oturdu. Okuyucular Nur Sürer dizileri ve filmlerini arıyor. İşte, Nur Sürer hayatı...

CAMDAKİ KIZ FERİDE KİM?

Nalan’ın annesidir. Aristokrat bir aileden gelir ve emekli edebiyat öğretmenidir. Çok kitap okur, bitkilere düşkündür. Her şeyin organik olanını tercih eder, sağlıklı olmak onun için bir takıntıdır. Çok titiz bir kadındır. Evde fazla eşya sevmez. Her şey yerli yerinde olsun ister. Ailesine oldukça düşkündür. Her şeyi kontrol etmeyi sever. Kontrolü dışında bir durum yaşanırsa, sert tepkiler verir. Sevgisi de, öfkesi de güçlüdür. Geçmişte yaşadığı, sır gibi sakladığı bir travması vardır. Bu travmanın acısını, en çok Nalan’a çektirir.

NUR SÜRER KİMDİR?

Sürer 21 Haziran 1954 tarihinde Ahmet ve Rabia Sürer'in kızı olarak Bursa'da dünyaya geldi. Eğitimini Bursa Anadolu Kız Lisesi'nde tamamladı. Erden Kıral'ın Bereketli Topraklar Üzerinde filmi ile sinemaya adım attı, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde iki kez "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü kazandı. Bugüne kadar kırktan fazla filmde ve televizyon dizilerinde oynadı. İlk uluslararası çalışması 1984 yılındaki Ayna adlı film oldu. Bu filmi 1991 yılında "En İyi Yabancı Film" dalında Oskar Ödülü kazanan Umuda Yolculuk (1990), Dunkle Schatten der Angst (1993) ve Yara (1998) izledi.

İlk evliliğini 1981 yılında Bülent Kayabaş ile yaptı. Ardından Sarp Kuray ile evlendi. Sürer, 2007 yılında Kanal D'de yayınlanan Asi adlı dizide "Neriman Kozcuoğlu" karakterini canlandırmıştır.

Camdaki Kız Feride kim, hastalığı nedir Ferideyi oynayan Nur Sürer kaç yaşında, nereli İşte, gençliği...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber