Geri Dön

Düğün Dernek oyuncuları kim, konusu nedir? Düğün Dernek filmi nerede, kaç yılında çekildi?

Bir düğün meselesini anlatan Düğün Dernek filmi, 2013 yılında vizyona girdi ve izlenme rekorları kırdı. Filmin başrollerinde ise; Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut ve Barış Yıldız gibi isimler yer alıyor. İşte, Düğün Dernek oyuncu kadrosu...

Düğün Dernek oyuncuları kim, konusu nedir? Düğün Dernek filmi nerede, kaç yılında çekildi?

Düğün Dernek filmi yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir üstleniyor. İsmail'in yurt dışından gelen ve evlenmek isteyen oğluna düğün hazırlıklarını ekrana getiriyor. Sinema salonlarının ardından televizyonda film severlerin karşısına çıkıyor. 

DÜĞÜN DERNEK KONUSU

Sivas'ın Esenyurt köyünde yaşayan İsmail'in oğlu Tarık yurt dışından dönüş yapar. Bu dönüş ilk başta herkes tarafından memleket hasreti olarak yorumlansa da gerçek daha farklıdır. Tarık Letonya'da çalıştığı sırada Marika adında bir kızla beraberdir. Tarık'ın Letonya'da çalışabilmesi için de tek şart Marika ile evlenmesidir. Babasının rızasını almak için gelen Tarık'a, İsmail düğün yapma kararı alır. Ancak bu evlilik kararı çok hazırlıksız bir zamanda gelmiştir. Ancak İsmail oğluna düğün yapmayı bir gurur meselesi yaparak, Tüpçü Fikret, Çetin ve köyde görevli öğretmen Saffet'i toplayarak maddi imkansızlıklarla 10 gün içerisinde görkemli bir düğün yapma telaşı içerisine düşer.

Fikret, ilk önce Sivas'ta tanıdığı bir otel sahibi olduğunu söyleyerek düğün mekanının otel olacağı sözünü verir. Fakat işler sanıldığı kadar kolay olmaz. Düğünün köy meydanında mütevazı bir şekilde yapılması için hazırlıklar başlar. Her şey yolunda gidiyor gibi görünse de, düğün gecesi gelin devenin sırtında kaybolur. Düğün esnasında başlarına istenmeyen birçok komik olay gelir. Bu sırada ise Letonya'dan gelinin gerçek nişanlısı mafyası ile birlikte düğünü basar.

DÜĞÜN DERNEK FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Başarılı komedi filmi, Sivas'ta ve Erzincan'da çekildi. Çekimler için Erzincan'ın Kemaliye ilçesi uygun görüldü.

DÜĞÜN DERNEK OYUNCULARI

Ahmet Kural - Fikret (Tüpçü)
Murat Cemcir - Çetin (Çeto)
Rasim Öztekin - İsmail
Zerrin Sümer - Şengül Teyze
Jelena Bolic - Marika
Barış Yıldız - Muallim Saffet (Öğretmen)
Devrim Yakut - Hatice
Şinasi Yurtsever - Yılmaz
İnan Ulaş Torun - Damat Tarık
Erol Aksoy - Nazmi Emmi (Amca)
Kemal İnci - İsmail'in abisi
Reyhan İlhan - İsmail' in yengesi
Lelde Dreimane - Marika'nın arkadaşı
Toms Liepajnieks - Marika'nın arkadaşının sevgilisi
Rihard Lepels - Marika'nın gerçek nişanlısı
Emel Sayın - Kendisi
Sırrı Süreyya Önder - Otel sahibi Sırrı
Korhan Herduran - Kuyumcu
Burak Satıbol - Beyaz eşyacı
Cemil Şahin - Cami müezzini
Basri Albayrak - İmam

Ebru Şallı'nın babası son yolculuğuna uğurlandıÜç yıl önce kanser nedeniyle oğlu Pars'ı kaybeden Ebru Şallı'nın kanser tedavisi gören babası hayatını kaybetti. Babasının ölüm haberiyle yıkılan Şallı, cenaze işlemleri için Bodrum'a gitti. Ebru Şallı'nın babası Şükrü Şallı, cenaze namazının ardından Yeniköy Mezarlığına defnedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber