Geri Dön

Eşkıya oyuncuları kim? Eşkıya filmi konusu nedir, nerede çekildi?

Eşkıya filmi, 1996 yılında vizyona giren dram türündeki yapımdır. Başrollerinde Şener Şen ve Uğur Yücel yer alıyor. Türk sinemasının en yüksek gişe hasılatı yapan film olarak bilinir. Eşkıya filmi oyuncu kadrosu ve konusu günümüzde güncelliğini koruyor. Peki, Eşkıya filmi nerede çekildi?

Eşkıya oyuncuları kim? Eşkıya filmi konusu nedir, nerede çekildi?

Şener Şen'in usta oyunculuğu ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Eşkıya filminin yönetmenliğini ve senarisliğini Yavuz Turgul üstlendi. Film 1996 yılında vizyona girdi. İşte, Eşkıya filmi konusu ve oyuncuları...

EŞKIYA KONUSU

Eşkiya, hapse düşmesine neden olan arkadaşının peşine düşen bir adamın hikayesini anlatıyor. 35 yıl önce Cudi dağlarında bir grup eşkiya yakalandı ve hapse atıldı. Yıllar içinde kimi hastalıktan, kimi hesaplaşma sonucu öldü. Biri hariç... 35 yıl sonra Hapisten çıkınca Baran’ ın ilk işi köyüne dönmek olur. Yıllar önce hapse girmesine en yakın arkadaşının sebep olduğunu öğrenir. Bu en yakın arkadaşı onun çocukluk aşkını alarak İstanbul’ a gitmiştir. Baran da onu bulmak üzere İstanbul’un yolunu tutar.

EŞKIYA FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Filmin bir kısmı Şanlıurfa'da çekilirken, asıl hikayenin yaşandığı bölümler ise İstanbul Haydarpaşa, Beyoğlu ve Tarlabaşı semtlerinde çekildi.

EŞKIYA OYUNCULARI

Şener Şen - Baran (Eşkıya)
Uğur Yücel - Cumali
Sermin Hürmeriç - Keje
Yeşim Salkım - Emel
Kamuran Usluer - Berfo/Mahmut Şahoğlu
Ülkü Duru - Emel'in annesi
Özkan Uğur - Sedat
Necdet Mahfi Ayral - Andrey Mişkin
Kayhan Yıldızoğlu - Artist Kemal
Güven Hokna - Sevim Abla
Kemal İnce - Mustafa
Melih Çardak - Demircan
Settar Tanrıöğen - (Kız) Naci
Celal Perk - Deli Selim
Ümit Çırak - Cimbom
Rıza Sönmez - Avarel
Romina - Sekine
Kezban Altuğ - Fatma
Kurtcebe Turgul - Jilet Cemal
Can Yılmaz - Hakan
Yurdan Edgü - Cumali'nin halası
Zübeyde Erden - Ceren Ana

 

 

Azra Akın 'yardım gecesinde dolandırıcılık' iddiasını canlı yayında anlattı!Kanal D’nin, hafta içi her gün canlı yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programında, "Umudum Olur musun? Derneği'ne bağış yapacağız" diyerek para toplayan ödül töreni yetkililerinin ortadan kaybolduğu iddiası konuşuldu. Dernek başkanı Azra Akın, dolandırıcılık iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber