Geri Dön

Furkan Andıç kimdir, kaç yaşında? Furkan Andıç biyografisi...

Son dönemin parlayan yıldızları arasında yer alan Furkan Andıç bu akşam ekrana gelecek olan Çatı Katı Aşk dizisinde Ateş Avcı karakterine hayat verecek. 4 Nisan 1990 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Furkan Andıç, çeşitli reklam filmlerinin yanı sıra ilk oyunculuk deneyimini 2011 yılında Umutsuz Ev Kadınları adlı dizi ile yaşamıştır. İşte Furkan Andıç hakkında merak edilenler...

Furkan Andıç kimdir, kaç yaşında? Furkan Andıç biyografisi...

Furkan Andıç kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kanal D ekranında 09.07.2020 tarihinde başlayacak olan Çatı Katı Aşk dizisinde Ateş Avcu karakterine hayat verecek olan Furkan Andıç kariyerine TNT ekranında yayınlanan Kolej Günlüğü adlı dizi ile adım atmıştır. Birçok reklam filminde rol alan oyuncu 2011 yılında Umutsuz Ev Kadınları dizisi ile geniş kitlelerce tanınmıştır. Sonraki süreçte birçok dizide rol alan yakışıklı oyuncu son olarak Çatı Katı Aşk dizisinde Ateş Avcı karakterine hayat verecektir.

FURKAN ANDIÇ KİMDİR?

İlkokulu ve liseyi Ataşehir'de okudu. 2007 yılında liseden mezun olduktan sonra Ukrayna'ya gitti. Ukrayna'da Kiev Politeknik Üniversitesi'nde ilk sene hazırlık ve dil eğitimi aldı. İkinci senesinde ise ekonomi bölümünde okudu. Eğitim sistemindeki denklik koşulu yüzünden İstanbul'a dönmek zorunda kaldı. Bir süre Bilgi Üniversitesi'nde Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde okuyan genç oyuncu, daha sonra 2011-2012 eğitim senesi 1. döneminde Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümüne yatay geçiş yaptı. 2011 yılında başlayan Umutsuz Ev Kadınları dizisindeki Levent rolünü oynadı. 2014 yılında başlayan Kaçak Gelinler adlı dizide Selim İnan rolünde zengin bir ailenin tek çocuğu karakterini canlandırmıştı. 2015 yılında ise atv'de yayınlanan Kırgın Çiçekler adlı dizide 18 bölüm Gökhan karakterini canlandırdı. 2016 yılında ise Kanal D'de yayınlanan Tatlı İntikam adlı dizide Sinan karakterini canlandırdıktan sonra 2017'de Meryem dizisinde Savaş karakterini canlandırdı.2019'da FOX TV'de Her Yerde Sen dizisinde Demir Erendil karekterini canlandırdı. 2020'de yakında Kanal D'de başlayacak olan Çatı Katı Aşk dizisinde Ateş Avcı Karekterini canlandırmaktadır.

Birçok reklam filminde oynayarak oyunculuk kariyerine başlayan genç oyuncu, TNT ekranında yayınlanan Kolej Günlüğü adlı yapımla birlikte dizilerde de rol almaya başlamıştır. 2007 yılında Eti Bi Dolu, 2008 yılında Vatan Computer, 2011 yılında ise Turkcell ve Marmara Forum AVM'nin reklamlarında oynamıştır. Kolej Günlüğü dizisinde ise Mert karakterini canlandırmıştır.

2011 yılında yayınlanmaya başlayan ve senaryosu Desperate Housewives dizinden uyarlanan Kanal D'nin Umutsuz Ev Kadınları dizisinde, orijinalinde Jesse Metcalfe'nin canlandırdığı ve Gabrielle Solis'le (Eva Longoria) gizli ilişkisi bulunan genç bahçıvan John Rowland karakterinin Türkiye'deki uyarlamasında, Zeliş'e (Evrim Solmaz) ilgi duyan bilişim meraklısı Levent karakterini canlandırmıştır. Yağmurdan Kaçarken dizisinde Harun karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Aşk Ekmek Hayaller dizisinde Altan'ın büyüdüğündeki halini oynamıştır. 2014 Haziran'da yayınlanmaya başlayan Kaçak Gelinler dizisinin baş rollerinden biri olan Selim İnan rolünü canlandırmıştır, bu rolle daha iyi tanınarak ün sahibi olmuştur. Ağustos 2015'te Andıç'ın atv dizisi Kırgın Çiçekler'in kadrosuna dahil olduğu açıklanmıştır ve dizide düzenli kadroya girmiştir. Fakat 11. bölümde girdiği Kırgın Çiçekler dizisinden 29. bölüm ile birlikte ayrılmıştır. 2016 yılında Kanal D'de yayınlanan Tatlı İntikam adlı dizide Sinan/Tankut karakterini canlandırdı. 2017'de Meryem dizisinin ana karakterlerinden biri olan Savaş'ı canlandırmaktadır.

FURKAN ANDIÇ DİZİLERİ

2019- Her Yerde Sen (Demir)

2016- Tatlı İntikam (Sinan)

2015- Kırgın Çiçekler (Gökhan)

2011 Kolej Günlüğü (Mert)

2011 Umutsuz Ev Kadınları

2012 Yağmurdan Kaçarken

2013 Aşk Ekmek Hayaller

2014-2015 Kaçak Gelinler

2015-2016 Kırgın Çiçekler

2016 Tatlı İntikam

2017-2018 Meryem

2019 Kardeş Çocukları

2017 Damat Takımı

Kızı koronavirüse yakalanan Nilüfer yaşadıkları süreci anlattıTürk pop müziğinin başarılı ismi Nilüfer, kızı Ayşe Nazlı'nın doğum gününü kutlarken; koronavirüse yakalandığını açıklamıştı. Usta sanatçı, yayınladığı yeni videoda da yaşadıkları süreci takipçileriyle paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet