Geri Dön

Her Gönülde Bir Aslan Yatar nerede çekildi? Her Gönülde Bir Aslan Yatar oyuncuları ve konusu

Yerli film Her Gönülde Bir Aslan Yatar, 1976 yılında vizyona girdi. Başrollerinde ise Zeki Alasya ve Metin Akpınar ikilisi yer alıyor. Film dram-komedi türünde beyazperdeye aktarıldı. İşte, Her Gönülde Bir Aslan Yatar oyuncu kadrosu...

Her Gönülde Bir Aslan Yatar nerede çekildi? Her Gönülde Bir Aslan Yatar oyuncuları ve konusu

Her Gönülde Bir Aslan Yatar filmi 1976 yılında Osman Fahir Seden'in yönetmenliğinde, Ahmet Üstel senaristliğinde ve Hürrem Erman yapımcılığında seyirci ile buluşturuldu. Filmde  Zeki Alasya ve Metin Akpınar başrolde bulunuyor. 

HER GÖNÜLDE BİR ASLAN YATAR KONUSU

Zeynel polis olmak isteyen bir bekçidir. Danyal ise fabrikada çalışmaktadır. Zeynel ve Danyal'ın ilkokul diplomasına ihtiyacı vardır. Zeynel, Danyal için yaptığı fedakarlık sonucu polis olamaz. Mahalleli ise Zeynel'in polis olmayı hak ettiğini göstermek için elinden geleni yapmaktadır.

HER GÖNÜLDE BİR ASLAN YATAR FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Filmin çekimleri İstanbul'da gerçekleşmiştir. Sahnelerin büyük çoğunluğu Sultanahmet civarında çekilmiştir.

HER GÖNÜLDE BİR ASLAN YATAR OYUNCULARI

Zeki Alasya - Zeynel
Metin Akpınar - Danyal
Selma Güneri - Şükran
Hulusi Kentmen - Komiser Hulusi
Perran Kutman - Nermin
Ali Şen - Fırıncı
Gülten Ceylan - Öğretmen Necla
Baki Tamer - Emniyet Amiri
Mehmet Emre - Hasan
Orhan Aydınbaş
Süheyl Eğriboz
Sabahat Işık - Zehra
Çoşkun Göğen
Osman Çağlar
Muadelet Tibet Tefeci Mualla
Hakkı Kıvanç - Kahveci Hakkı

Emre Aşık şikayetçi olarak dinlendi: Mesajda beni öldüreceği yazıyorduDüzce'de eski milli futbolcu Emre Aşık'ı öldürmeyi planladıkları iddiasıyla eski eşi Yağmur Sarnıç'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı davada Emre Aşık, talimatla Anadolu Adliyesi'nde ifade verdi. Aşık ifadesinde sanık Erdi Sungur'un avukatına ulaştığını, Baycan Şentürk'ün ikinci tetikçi olarak yer aldığını ve kendisini öldüreceklerine dair mesajlar olduğunu söyledi. Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen talimat duruşmasına şikayetçi Emre Aşık ile avukatları Funda Sadıkahmet ve Hasan Tahsin Cevizoğlu katıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber