Geri Dön

Masumiyet dizisi Bahar kimdir, kim oynuyor? Deniz Çakır kaç yaşında, nereli?

Bahar Yüksel karakteri Masumiyet dizisinde öne çıkıyor. Projenin başrollerinden olan Bahar, 19 yaşında olan kızı Ela nedeniyle zor zamanlar geçirecektir. Masumiyet dizisinde Bahar Yüksek rolünü oynayan Deniz Çakır'ın hayatı da gündem oldu. Peki, Bahar Yüksel kim?

Masumiyet dizisi Bahar kimdir, kim oynuyor? Deniz Çakır kaç yaşında, nereli?

Deniz Çakır, uzun bir aradan sonra FOX'un beklenen yeni dizisi Masumiyet'te Bahar Yüksel karakteri ile sevenleri karşısına çıkıyor. Oyuncu dizide bir anneye hayat veriyor. İzleyenler ise 'Masumiyet Bahar'ın gerçek ismi nedir?' sorusuna yanıt arıyor. Bahar'ı oynayan Deniz Çakır'ın biyografisi ise haberimizde. 

MASUMİYET BAHAR YÜKSEL KİMDİR?

Dizinin baş karakterlerinden olan Bahar, genç yaşta anne olmayı seçip üniversitenin kapısından dönmüş, hayallerini ve ideallerini çoktan unutmuş, gücünün farkında olmayan sıradan bir kadın. Domestik görüntüsünün altında saklı olan gücü, 19 yaşındaki kızının yanlış bir adama aşık olmasıyla ortaya çıkacak. 

DENİZ ÇAKIR KİM, KAÇ YAŞINDA?

Çakır, 31 Aralık 1982 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu ve Ayrancı Süper Lisesi'nde okudu. Bu dönemde sık-sık tiyatro oyunlarına giden oyuncu, bir gün yine bir oyunda Zeynep Eronat'ın performansından etkilenerek oyuncu olmaya karar verir. Kendisine bu dönemde hocalık etmiş isimlerden biri de Cihan Ünal'dır. Konservatuvardan mezun olmadan önce Ankara Radyosu'nda, radyo tiyatrosu yaptı ve radyo reklamı seslendirdi.

Kadın İsterse dizisinde Alev rolüyle ilk televizyon deneyimini yapmıştır. Dizide başta Hülya Avşar ve hocası Cihan Ünal olmakla önemli bir kadro ile çalışan Çakır için bu iyi bir başlangıç oldu. Dizinin sona ermesinin ardından İki Arada Aşk adlı dizide başrolde yer aldı. Sonrasında da İşte Benim (veya diğer adıyla Evet Benim) dizisinde yer aldı. 

Deniz Çakır en büyük çıkışını Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı romanından günümüze uyarlanan Yaprak Dökümü dizisiyle yaptı. Dizideki oyunculuğu kendisine 2010 senesinde ilk kez takdim edilen İsmail Cem Televizyon Ödülleri'nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu - Dram ödülü kazandırdı. Bu sıralarda İstanbul Devlet Tiyatrosunda "Uyarca" isimli oyunda yer almıştır. Deniz Çakır 2008 senesinde Kako Si? filminde başrolü üstlendi. 40 isimli sinema filminde yine başrolde yer almıştır. 2009 senesinde Aşk Sözleri isimli bazı William Shakespeare oyunlarının karışımı olan bir tiyatro oyununda yer aldı. Oyundaki performansıyla Afife Jale Ödülleri'nde bir adaylıkla onurlandırıldı. Oyuncu bunun dışında seslendirmeler de yapmaktadır. 

Çakır, Özcan Deniz'in Ya Sonra filminde Didem karakteri ile film severlerin karşısına çıktı.  Eylül 2011 tarihinde başlayan İffet adlı dizide yer aldı. 2013 yılı Ocak ayının ilk haftasında Şah Sultan rolüyle Muhteşem Yüzyıl dizisinin kadrosuna katılmış, bir sezonluk performanstan sonra ayrılmıştır. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Meryem karakterini canlandırmış. Eş zamanlı olarak Ece Temelkuran'ın aynı adlı kitabından esinlenerek yazılan bunalım komedisi oyunu "Bütün Kadınların Kafası Karışıktır.'' da oynamıştır.

Magazin Haberleri Bülteni (13 Nisan 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet