CaddeMazhar Alanson sahnede Özkan Uğur'u andı: Böyle olmamalıydı!

Mazhar Alanson sahnede Özkan Uğur'u andı: Böyle olmamalıydı!

25.09.2023 - 08:12 | Son Güncellenme:

İki kez lenf kanserini yenen Özkan Uğur, nükseden hastalığını atlatamadı ve 69 yaşında hayata veda etti. Alanson, Üsküdar Belediyesi’nin organizasyonuyla Üsküdar Meydanı’nda sevenleriyle buluştu. Usata sanatçı, Uğur’un konser günü vefat etmesi nedeniyle ertelenen etkinlik için duygusal bir konuşma yaptı.

Mazhar Alanson sahnede Özkan Uğuru andı: Böyle olmamalıydı

Müzisyen kişiliğinin yanı sıra rol aldığı dizi ve filmlerle de adından sıkça söz ettirmeyi başaran Özkan Uğur, daha önce üç kez yenidği lenf kanserine yenik düştü.

Haberin Devamı

69 yaşındaki sanatçı, yoğun bakımda 1.5 ay süren tedavisinin ardından 8 Temmuz Cumartesi günü yaşamını yitirdi. Özkan Uğur'un vefatı tüm Türkiye'yi yasa boğdu.

Mazhar Alanson sahnede Özkan Uğuru andı: Böyle olmamalıydı

GÜÇLÜKLE AYAKTA DURABİLDİ

Özkan Uğur ile birlikte MFÖ grubunun üyelerinden olan, usta müzisyenin 52 yıllık dostu Mazhar Alanson, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen anma töreni ve Taksim Taksim Camii’ndeki cenaze töreninde güçlükle ayakta durabildi. Bu anlarda Alanson'u eşi Biricik Suden teselli etti.

Mazhar Alanson sahnede Özkan Uğuru andı: Böyle olmamalıydı

KONSERDE DUYGUSAL ANLAR

Mazhar Alanson, Üsküdar Belediyesi'nin organizasyonuyla önceki gece Üsküdar Meydanı'nda sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı. Geçtiğimiz temmuz ayında yapılması planlanan ancak MFÖ grubundan Özkan Uğur'un konser günü vefat etmesi nedeniyle ertelenen konserde duygusal anlar yaşandı.

Mazhar Alanson sahnede Özkan Uğuru andı: Böyle olmamalıydı

Haberin Devamı

"HEP BİZİMLE OLACAK"

Mazhar Alanson, konserde Özkan Uğur ile seslendirdikleri MFÖ şarkılarının yanı sıra solo albümlerinden de eserler seslendirerek İstanbullu sevenlerine unutulmaz anlar yaşattı. Sahnede "Hep Yaşın 19", "Tam Ortasındayım", "New York Sokaklarında" gibi şarkılarını seslendiren Alanson, geçtiğimiz ay vefat eden 55 yıllık dostu ve sahne arkadaşı Özkan Uğur için de, "Çok üzüldük. Çok erken oldu. Böyle olmamalıydı. Hep bizimle olacak" diye konuştu.