Geri Dön

Müslüm gürses babasını kaybetti

Müslüm Gürses’in prostat kanseri nedeniyle tedavi gören ve annesini öldürdüğü için yıllardır görüşmediği 75 yaşındaki babası Mehmet Akbaş vefat etti.

Müslüm gürses babasını kaybetti

Müslüm Gürses'in prostat kanseri nedeniyle tedavi gören ve annesini öldürdüğü için yıllardır görüşmediği 75 yaşındaki babası Mehmet Akbaş vefat etti.

Gürses, 30 yıldır hiç görüşmediği, ancak maddi desteğini hiç kesmediği babasının vefatını Almanya turnesi sırasında öğrendi. Gürses hemen konser programlarını iptal ederek İstanbul'a döndü ve Urfa'ya gitti. Akbaş ailesi defin işlemleri için Gürses'in Urfa'ya gitmesini bekledi. Dört gündür Urfa'da bulunan ve çok üzgün olduğu belirtilen Gürses, taziyeleri kabul ediyor.

Gürses'in babasını kaybetmesi yıllar önce yaşadığı dramı yeniden gündeme getirdi. Yaklaşık 40 yıl önce erkek kardeşi öldürülen Gürses, Urfa'da yaşadığı köyü terk edip ailesine küstü. Ardından Gürses'in babası Mehmet Akbaş, eşiyle Adana'ya göç etti ve bir süre sonra da eşini öldürüp cezaevine düştü. Bu olayın ardından Gürses, babasına tamamen küstü ve cezaevinde ziyaretine gitmediği babasını daha sonra tahliye olduktan sonra bir kez bile görmedi. Cezaevinden çıktıktan sonra Urfa'ya dönen baba Akbaş, yeniden evlenip çay ocağında çalışmaya başladı. Gürses'in görüşmese de zaman zaman maddi olarak yardımda bulunduğu babası 2007 yılında yaptığı bir röportajda, "Benim çoluğum çocuğum yok. Müslüm Gürsesmiş, beni hiç ilgilendirmez. Benim oğlummuş. Bir gün gelip Mehmet Akbaş diye çağıran oldu mu kapıda?" diyerek sitem etti.

Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber