Geri Dön

Müzede Bir Gece oyuncuları kim, konusu nedir? Müzede Bir Gece filmi nerede çekildi?

Müzede Bir Gece filmi, aynı isimli çocuk kitabından beyazperdeye uyarlandı. Filme konu olan kitap 1993 yılında kaleme alındı. Film ise 2006 çıkışlıdır. Başrolde ise Ben Stiller ve Robin Williams yer alıyor. Peki, Müzede Bir Gece nerede çekildi?

Müzede Bir Gece oyuncuları kim, konusu nedir? Müzede Bir Gece filmi nerede çekildi?

Amerika yapımı komedi filminin yönetmenliğini Shawn Levy yürütmüştür, senaryosu ise Ben Garant ve Thomas Lennon'a aittir. Yapımcıları da Chris Columbus, Stephen Sommers ve Bob Ducsay'dir. Filmin çekimlerine konu olan müze ise New York'da yer alıyor.

MÜZEDE BİR GECE KONUSU

New York’ta işsiz ve yeni boşanmış olan Larry Daley, tam anlamı ile bir kaybeden konumundadır. Oğlu Nick, babasına dair hayal kırıklığı yaşamaktadır. Larry en sonunda bir müzede gece bekçiliği görevini kabul eder. Bu işe girerken üç tane yaşlı güvenlik görevlisinin yerini alır. Adamlar henüz emekli olmuşlardır. Larry’nin ilk vardiyasında müzede hiçbir şeyin normal olmadığı açığa çıkar. Tüm heykeller, güneş battıktan sonra canlanarak hareket etmeye başlarlar. O andan itibaren müze tam bir kaosa döner. Bir gece Larry oğlunu da yanında getirir ve paraya ihtiyacı olan diğer emekli güvenlik görevlileri sihirli bir taşı çalmak için müzeye girerler. Larry, bu işle baş edebilmek için tüm tarihi karakterleri organize eder. Suçluları yakalamak ve müzeyi korumak zorundadır.

MÜZEDE BİR GECE OYUNCULARI

Ben Stiller - Lawrence "Larry" Daley
Robin Williams - Theodore Roosevelt
Dick Van Dyke - Cecil Fredericks
Jake Cherry - Nicholas "Nicky" Daley
Carla Gugino - Rebecca Hutman
Mickey Rooney - Gus
Bill Cobbs - Reginald
Owen Wilson - Jedediah Smith
Steve Coogan - Gaius Octavius
Patrick Gallagher - Attila the Hun
Rami Malek - Ahkmenrah
Mizuo Peck - Sacagawea
Ricky Gervais - Dr. McPhee
Crystal the Monkey - Dexter
Kim Raver - Erica Daley
Pierfrancesco Favino - Christopher Columbus

MÜZEDE BİR GECE FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Film, New York, Manhattan, Central Park West'teki Amerikan Doğa Tarihi Müzesi'nde geçiyor. Ancak çekimlerin büyük kısmı Kanada, British Columbia'da inşa edilmiş bir stüdyoda yapıldı.

Selin Şekerci ve Enis Arıkan'dan Hadise'nin videosuna göndermeSelin Şekerci ve Enis Arıkan, Hadise ve Mehmet Dinçerler'in evlilik videosuyla ilgili eğlenceli bir paylaşım yaptı. Çok konuşulan evlilik videosunda Hadise'nin sevgilisine sarılıp sırtını sıvazlarken çekim yapması gündem olmuştu. Selin Şekerci ve Enis Arıkan o anları canlandırdı. Seray Sever'den Eda Ece'ye pek çok ünlü bu videoyu yorum yaptı. Hadise ise bu videoyu paylaşarak kalp emojisi koydu.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber