DAHA ÇOK ŞEY PAYLAŞABİLİRİZ

Ay ve Venüs arasında olumlu bir etkileşim var. Açının etkin olduğu akşam saatlerinde aile içinde ve genel olarak ilişkilerimizde olumlu duygular, cömertlik söz konusu. Denge arayışı içindeyiz. Aşk ve yaratıcılık içeren konularda, canlı ve ikna edici olabiliriz. Öğle sonrasında Ay yanan yolda ilerlerken karşılık beklediğimiz konularda abartılı olmak riski var. Aşırı istekler alınganlık ve gereksiz huzursuzluklara neden olabilir.

KOÇ: Bugün ilişkiler ve ortaklıklar alanında çok dikkatli olmanız gereken bir süreçten geçiyorsunuz. Özellikle evliliğinizde ya da iş ortaklıklarınızda tartışmaların yaşanması söz konusu olabilir. Tartışmalar iş hayatınızda da yaşanabilir. Olayların olumsuz anlamda gelişme olasılığına karşılık bugünlük tartışmalardan uzak kalmalı, duymazdan gelmeye çalışmalısınız.

BOĞA: Bugün yanınızda çalışanlarla aranızda bazı gerginlikler yaşanması söz konusu o. Bu durum işinizdeki verimliliğin düşmesine sebep olabilir. Sorumluluklarınız ağır gelebilir, sağlığınızla ilgili endişelere kapılabilirsiniz. Enerjinizi yükseltecek besin destekleri almanız günü tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Sağlığınıza, küçük kazalara dikkat etmelisiniz.

İKİZLER: Yeni ve yaratıcı çözümler üretebileceğiniz bir gündesiniz. Fikirlerinizi paylaşmak, yakın çevrenizle iletişim halinde olmak isteğiniz artabilir. Ancak fikirleriniz çevreniz tarafından hemen kabul görmeyebilir ve bu durum sizi üzebilir. Anlaşılabilmek için uzun konuşmalar yapmanız gerekebilir. Bu toplantılar sırasında sert bir dil kullanmamaya gayret edin.

YENGEÇ: Ailede özellikle de babayla ilgili konular ön plana çıkabilir. Tartışmaların büyüyebileceği bir gündesiniz, o yüzden bugün ailenizle ilgili konulara mesafeli ve uzlaşmacı yaklaşmanız faydalı olabilir. Günlük ev yaşantınızda bazı aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Tamirci gerektiren bu aksaklıklar istediğiniz hızda çözüme kavuşamayabilir. Önlemci olmaya bakın.

ASLAN: Bugün kardeşleriniz ve yakın çevrenizle ilgili haberler alabilirsiniz. Bu haberlerin arasında sizi sinirlendirecek olanlar bulunabilir. Hemen cevap vermek isteyebilirsiniz. Ancak emin olmadan, kızgınlıkla yapacağınız bu görüşmeler olumlu sonuçlar vermeyebilir. Önce sakinleşmelisiniz. Sözlerinizde sertleşme ve öfkeli bir tutum, ilişkilerinizi zorlayabilir.

BAŞAK: İşinize, parasal durumlarınıza odaklı olabilirsiniz. Kendi kendinizin patronu iseniz yatırımlarınızı korumak adına bazı harcamalar yapmanız gerekebilir. Başkasının yanında çalışıyorsanız gün içerisinde yeni bir kariyer planı oluşturabilirsiniz. Bu yeni planınız yakın çevreniz tarafından riskli bulunabilir. Harcamalara dikkat etmeli, gereksiz risklerden kaçınmalısınız.

TERAZİ: Ay burcunuzda ilerlemeye devam ediyor. Gün boyu enerjiniz yüksek olacağı için hayatınızdaki insanlarla farklı konularda tartışmalar yaşamanız söz konusu olabilir. İş ve aile yaşantınızdaki konular, mücadele etmenizi gerektirebilir. Ancak sabit fikirli ve öfkeli çıkışlarda bulunmamalısınız. Uzlaşmacı ve diplomatik tavrınızı korumanız sizin için çok daha faydalı olacaktır.

AKREP: Karmaşa içerisinde hissedebileceğiniz bir gündesiniz. Bugün beraberliklerde gizli saklı şeyler gündeme gelebilir. Geçmiş ilişkilerinizle ilgili anılarınız hatırınıza gelebilir. Kararlarınızı sorgulayabilir, kimi zaman öfkeye ve pişmanlığa kapılabilirsiniz. Öfkenizi kine dönüştürmek yerine geçmiş meseleleri geçmişte bırakmak daha güçlü bir başlangıç yapmanızı sağlayabilir.

YAY: İçinde bulunduğunuz gruplarda yanlış anlaşılmalara meydan vermemeniz gereken bir gündesiniz. Kendinizi ve tavırlarınızı açıklamak durumunda kalabilirsiniz. Karşınızdaki kişiler alınganlık gösterebilir. Olumlu yaklaşımlarınız sorunları aşmanızı sağlayacak. Tartışmalara girmekten kaçınmalı, diplomatik ve uzlaşmacı bir tutum sergilemeye dikkat etmelisiniz.

OĞLAK: Bugün iş odaklı ruh haliniz devam ediyor. İş yerinde gergin bir hava olabilir. Üstleriniz bazı projelerinizi engelleyici tutumlar sergileyebilir. Küçük olaylar büyüyebilir. Bu yüzden bugün ısrarcı yaklaşımlarda bulunmamalısınız. Ailenizle özellikle annenizle olan ilişkilerinizde de dikkatli olmanızda yarar var. Öfke ile kalkarsanız, zararlı oturabilirsiniz. Sakin olmak size çok şey kazandırır.

KOVA: Akademik ya da uluslararası konularda çalışıyorsanız bugün iletişim kanallarınızda yaşanabilecek sorunlara hazırlıklı olun. Farklı nedenlerle yazışmalarda gecikmeler olabilir. Siz de işleri aceleye getirmemeli ve daha dengeli davranmaya çalışmalısınız. Ancak bu aksilikleri bir test gibi algılayıp mücadele ederseniz sorunları aşabileceksiniz. Bu deneyim ileride çok işinize yarabilir.

BALIK: Bugün özellikle parasal konular sizi endişelendirebilir. Finansal konularda özellikle bankacılık sektöründe çalışıyorsanız gün içerisinde bazı krizler yaşamanız mümkün. Hemen endişeye kapılmamalısınız. Varsa ortaklarınızı veya ortak hesaplarınızı da kontrol etmeniz gerekebilir. Ödemelerinizi aksatmamaya çok dikkat etmeniz gereken bir gündesiniz.