Geri Dön

Rubato kimdir, ne demek? Rubato üyeleri isimleri - şarkıları nedir?

Kanal D'nin büyük beğeniyle takip edilen Şarkılar Bizi Söyler adlı programın konukları arasında bu akşam Rubato da bulunuyor. Müzik şöleninin yaşanacağı akşamda izleyiciler de konuklar hakkında bilgi almak istiyor. Rubato kimdir, Rubato ne demek soruları yoğun ilgi görmeye başlarken, Rubato üyelerinin isimleri ve şarkıları da merak konusu oldu. İşte Rubato hakkında merak edilenler...

Rubato kimdir, ne demek? Rubato üyeleri isimleri - şarkıları nedir?

Cumartesi akşamları izleyicisini ekrana kilitleyen Şarkılar Bizi Söyler programı her hafta birbirinden başarılı sesleri bir araya getiriyor. Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici tarafından sunulan Şarkılar Bizi Söyler programının bu akşamki konuğu olan Rubato hakkında bilinenleri haberimize ekledik. İşte Rubato kimdir, ne demek? Rubato üyeleri isimleri - şarkıları nedir? sorularının cevapları...

RUBATO ÜYELERİ KİMLER?

Rubato grup üyeleri; Fatih Ahıskalı, Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün'dür. Solo vokal ve çelloda Özer Arkun, ud, cümbüş, gitar ve solo vokalde Fatih Ahıskalı, klarnet ve soprano saksafonda Göksun Çavdar ve bas gitarda Eralp Görgün'ün yer aldığı grup birlikte yıllarca Sezen Aksu'ya çalmış.

Fatih Ahıskalı: Ud, Cümbüş, Gitar, Solo Vokal
Özer Arkun: Viyolonsel, Solo Vokal
Göksun Çavdar: Klarnet, Bas Klarnet, Saksafon, Vokal
Eralp Görgün: Bas gitar, Vokal

RUBATO NE DEMEK?

"Rubato", bir müzik cümlesinde temponun serbest bir anlayışla hızlandırılıp, yavaşlatılması anlamına gelir. Yani bir tür ritmik özgürlüktür…Şimdiye kadar sayısız önemli sanatçının albümlerinde ve konserlerinde enstrümanları ile yer alan Fatih Ahıskalı, Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün; birlikte müzik icra ettiklerinde aynı anda aynı duyguları paylaşarak büyük bir ahenk içinde, adeta sadece kendilerinin görebildiği bir şefi takip edercesine, birlikte hissettiklerini ve "Rubato"nun da böylece doğduğunu söylüyor.Bu birlikte hissediş hali, hiç şüphesiz uzun yıllardır birlikte müzik yapmalarının ve bu süreçte olgunlaşan dostluklarının doğal bir sonucu. Kendi renklerini, fikirlerini, duygularını, aşklarını kendi özgür ifadeleri ile paylaşmalarının zamanının geldiğine inanan "Rubato" nun ilk albümü, Kasım ayının başında 9/8 müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Ebru Şallı eleştirilere 'teve2 Magazin Masası'nda cevap verdiEbru Şallı'nın acı günü... teve2’de; sunuculuğunu Esin Övet, Ebru Şancı ve Timuçin Güner'in yaptığı, hafta içi her gün saat 11.00’de canlı yayınla ekrana gelen 'teve2 Magazin Masası'na, geçtiğimiz günlerde sabaha karşı babası Şükrü Şallı'yı kaybeden Ebru Şallı telefonla bağlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber