Geri Dön

Sefa Okyay Kılıç kimdir? MasterChef Sefa aslen nereli, kaç yaşında?

MasterChef 2020 kadrosuna yedeklerden katılan isimler arasında yer alan ve iyi bir takım yarışmacısı olduğunu geride kalan haftalarda ortaya çıkardığı performansı ile ispatlayan Sefa Okyay Kılıç geride kalan haftalarda eleme potasında yer almadı. Peki Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Sefa Okyay Kılıç kimdir? MasterChef Sefa aslen nereli, kaç yaşında?

MasterChef 2020 kadrosuna yedeklerden katılan isimlerden olan ve yedeklerden katılım sağlayıp eleme potasına girmeyen tek isim olan Sefa Okyay Kılıç kimdir sorusu yarışmanın takipçileri tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. MasterChef 2020 kadrosuna dahil olup kısa süre içeriisnde iyi bir aşçı olduğunu arkadaşlarına ispat eden Sefa Okyay Kılıç hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

MASTERCHEF SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

13 Haziran 1996 Ankara doğumlu Sefa Okyay Kılıç, üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğudur. Bir abisi ve bir ablası olan Sefa Okyay, 2019 yılında Gazi üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun olmuştur.

Ankara'da Metropolitan Hotels ve Ato Congressium'da, Antalya Rixos Premium Tekirova'da; İngiltere'de Fora Restaurants'da çalışma fırsatı bulan ve İtalya Lecce'de 1 ay staj yapan MasterChef Sefa, Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler almıştır.

Türkiye'de düzenlenen birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak görevlini sürdüren ve diğer birçok kongreye de katılma fırsatı bulan Sefa Okyay Kılıç, İngilizceyi akıcı bir şekilde, Fransızca ve İtalyanca'yı başlangıç düzeyinde konuşabilmektedir. Hala aktif bir şekilde sürdürmekte olduğu spor hayatını çeşitli branşlarda ilerletmektedir. MasterChef 2020'nin ana kadrosuna yedek isimlerden katılan Sefa Okyay için yarışma yolculuğu ilk elemenin ardından başlamıştır.

Ece Seçkin sözünü tuttu! Gelinliklerden birini dün akşam hediye ettiDört yıldır birlikte olduğu pilot Çağrı Terlemez ile 15 Eylül'de nikah masasına oturan Ece Seçkin, gelinliklerini hayranlarına hediye edeceğini düğününden önce açıklamıştı. Sözünü tutan ünlü şarkıcı, gelinliklerinden ilkini dün akşam İzmir konserinin ardından hayranına armağan etti. Şarkıcı, bu anları sosyal medya hesabından da yayınladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber