‘60 dakikalık formatıyla dizi dünyasına yeni bir soluk getireceği düşünülen’ diye geldi tanıtım metni...

Yönetmen Serdar Akar, senaryo Mehmet Ercan Erdem’e ait. Başrollerini Erdal Beşikçioğlu ve Yasemin Allen’in paylaştığı, Melis Birkan, Saygın Soysal’ın da aralarında bulunduğu, bir ekiple ekrana gelecek olan

‘46 Yok Olan’ dizisi bu konuda iddialı...

Evet bir milat olur. Defalarca yazdım, yazacağım, 120 dakika dizi olmaz.

Gerçekten bayıldık

Ev ahalisi “dizi bitmiyor mu hâlâ?” diye sorduğunda ‘Hayat Şarkısı’ bir film uzunluğuna ulaşmıştı bir saat 45 dakika olmuştu. Dizi, film gibi olmuyor. Sadece uzunluğu benziyor. Onun için de bayıyor.

Yazık ne kadar dayanacak?

HÜCUM FUTBOLU BİTMEZ KEMAL BELGİN

A Spor’da ‘90’a’ programında Kemal Belgin bir anısını anlattı: ‘’Neuchatel maçı sorası TRT’de rahmetli Doğan Koloğlu ve ben program yapıyoruz. Hücum futbolu filan... “Bak dedim Doğan abi, çok büyük bir hata yapıyorsun. Hücum futbolu diye bir şey yoktur. Oynatın Galatasaray’ın attığı beş golü. Herhangi bir golünde Galatasaraylı oyuncu sayısı, rakip oyuncu sayısından fazla veya eşit midir?” dedim. Doğan Koloğlu’na, “lütfen hücum futbolu lafınızı geri alın” dedim, aldı. ‘O zaman ben başka isim bulayım’ dedi. ‘Bul abi’ dedim.” Babam, rahmetli olduğu için cevap veremez ama benim bildiğim babam, her daim bu fikrini savundu ve geri almadı! Şampiyonluğa oynayan iki takımın teknik direktörlerinin futbol oynatma hayallerinde ‘hücum futbolu’ var. Pereira’nın geldiğinde “hücum futbolu oynatacağım” sözü manşetlerdeydi.

Ben yazdım Hıncal abi!

Aynı programda Hıncal Uluç Lig TV’yi fena bombaladı; ‘’Yayında topu kaybetmek dangalaklıktır (...) yayın yönetmeninin keyfini seyrediyoruz.”

Bu konuda medyadan hiç ses çıkmadığını söyledi. Ziraat Türkiye Kupası final maçı sonrası yazım onlardan biri; ‘Kaç defa yazdım, ‘Maç mı yayınlanıyor, tekrar pozisyon mu?’ diye (...) Galatasaray’ın Bursa’ya attığı beraberlik golünü biz, top içeri girerken gördük. Kamera topa son anda çizgi üzerinde yetişti. Tabii tekrardan pozisyon nasıl olmuş öğrendik.”

Bir örnek daha verilmişti; ‘LİG TV’nin maç yayınlarına dair çarpıcı bir detayı köşesinde taşımış Koloğlu, Beşiktaş - Fenerbahçe maçının ilk yarısında tekrar görüntülerin maçın akışında kapladığı süreyi not aldı ve maçın kaçırılan süresini hesapladı.’ diye... Ben hatırlamıyorum kaç defa bu konuyu işlediğimi!