TV8’de Arda Türkmen kardeşimiz, mutfağında malzemelerle samimi bir dostluk kurmuş... “Şimdi tek yapmamız gereken bu arkadaşı birazcık mayanın işini görmesi için dinlenmeye bırakmak” dedi. Mayalı hamur kısa bir süre de olsa dinlendi!

Kelimeleri savruk kullandı
Oya Baydar, CNN Türk’te Şirin Payzın’a konuk oldu. Alev Alatlı’nın “Türkiye rönesanstan geçiyor” sözü soruldu.
Gelen yanıt: “Alev Alatlı’nın kelimeleri savruk kullanmasına şaşırdım.”
Ülkemiz bir rönesanstan geçiyor doğrudur. Galileo Galilei’si olmayan bir rönesanstan!

Adalet alet olunca
Arkadaşı dinlendirelim

A Haber kanalından bir görüntü. Ankara Adalet Sarayı’nın ‘Alet Sarayı’ olduğunun belgesi. Bilmem kanal bunu bilerek mi verdi?

Hadi bakalım, dokuz at şimdi
Ziraat Türkiye Kupası’nda Trabzon kendi evinde Manisa’ya 9 gol atmış, tartışmalara neden olmuştu. Rövanş karşılaşmasına Manisa hızlı başladı. Yorumcu Ümit Aktan, “Hadi bakalım şimdi dokuz at gibi bir ifadeleri var oyuncuların” dedi.
Sonuç? Manisa bu sefer iki yedi.

Bülent Ersoy sandalyesi yaptırmış
Kanaltürk’te “2. Sayfa”da Yeliz Yeşilmen önemli bir ifşaatta bulundu: “Şimdi altın varaklı modası var ya, ben de bir tane sandalye yaptırdım. Görenler ‘Aaa Bülent Ersoy sandalyesi’ dediler...”
Ben de yaptırdım ama kimse bir şey demedi!

“Annem ‘Tutar’ diyorsa, tutar”
Engin Altan Düzyatan, “Bu dizi tutar mı?” diye annesine soruyormuş. Düzyatan, durumu şöyle anlatıyor: “Anneme soruyorum, ‘Valla hayatım üç bölüm sonra kalkar’ diyor. Üç bölüm sonra kalkıyor o dizi...”
Kanal yöneticilerine duyurulur.

Moda faşisttir
Cemil İpekçi, ‘Melek’te modaya rest çekti: “Ben modayı sevmem. Moda faşist bir olgudur, size emreder. Büyük göğüs moda, hadi git ameliyatla büyüt. İki sene sonra göğüssüz kadın moda, hadi git çıkar...” Moda aslında ‘demode’ olanın ta kendisidir!