‘Kağıt Ev’de merak edilen, Erdal Beşikçioğlu oldu. ‘Ünlü ve marka oyuncu’ statüsünden çok, dizi çekenler arasında başta geliyor diyebiliriz kendisi için. Daha yeni ‘Çocukluk’ çekmişti. 11 bölüm gitti. ‘Kağıt Ev’ ile ara vermeden yeni diziye başladı. Karizmatik akademisyen ve de çapkın aynı zamanda. Söyleyeyim; bir kere üniversitede derse girdi, bir daha gireceğini zannetmiyorum. Hep öyle olur. Cihan (Beşikçioğlu) ve Aylin Fırtına’nın (Nur Fettahoğlu) kızları Cemre (Helin Kandemir) “Ben öldürürüm”, “Ben keserim” diyerek ‘Valla ben psikopatım’ diye zorlama bir şekle girmiyor mu? Fettahoğlu aldatılan kadın karakterinin aranılan oyuncusu olmaya devam ediyor.

Sert konusu ve hatta açık kanallarda sıradanlaşan konu başlıkları arasından sıyrılma niyeti olan bir çalışma. Gerilim kendi suyunda ilerlerse, ortaya kalıcı bir iş çıkar.

ASLINDA FENA DEĞİL

BU FORMAT ABD’DE

Format cenneti ABD’de rekabetin içine girmek, yerli format olarak öyle kolay değil. Bu alanda Global Agency çalışmaları uluslararası sektörde iş yapıyor. Bizde çok ses getiren ve ‘taklitleri’ yapılan ‘40’ ABD’de.

‘Masked Singer’ ve ‘The Voice’ gibi formatların yapımcısı JP Connelly, şirketi satın aldı. Romanya’da Kanal D Romania kanalında ‘40 Soru’ adıyla uyarlanmıştı. Bu yıl, Lübnan’da MTV Lebanon kanalında ‘40’ ismiyle yayına başladı.

Programın en önemli özelliği ‘Gelsin soru’ halidir. Bu şekilde gelen sorular ve konukların cevapları, bizde her bölümde gündem yaratmıştır.

ASLINDA FENA DEĞİL