Dün bir baktım, bizim Twitter birden hareketlendi. “Madem bu sene bitiyor, Hekimoğlu ile İpek evlensin” diyen mesajlar... “Dizinin bitmesine bu haftayla birlikte üç bölüm kaldı. Ancak Ateş ile İpek ilişkisi adına daha hiçir şey izleyemedik. Belki siz yazarsınız, sesimizi duyarlar son iki bölüm bir nebze de olsa doya doya Ateş ile İpek izleyebiliriz.”

Twitter dünyası pek bir gizlidir. Kim gerçek, kim değil belli olmuyor. Tek bir kalemden, farklı rumuzlarla yazılabiliyor. Yine de böyle bir isteğin izleyicide oluştuğuna bizim ev ahalisinden şahidim. Bu ikiliyi pek bir yakıştırdılar. E hafif bir flört havası da zaman zaman yaşanmadı değil. Benim kulağıma gelen böyle bir durumun orijinalinde olmadığı ve yapımcısının orijinal metne sadık kalınması yönünde çok titiz davrandığı... Şahsen böyle bir son bölüm görmek isterim. En azından askıda bile kalsa, bir tekrar yakınlaşma olabilir!

Komünist senarist kim?

BluTV’nin ‘Yeşilçam’ dizisi, epey ses getirdi. Dizinin senarist Turgut karakteri var. Hapisten yeni çıkmış. O yıllar TKP olayı var. Dizide Semih’in (Çağatay Ulusoy) arkadaşı. Yazdığı bir film senaryosu çok beğeniliyor. Ama kendi adı ile yazmıyor. Çünkü komünist ve duyulursa iş yapma şansı yok. Dizide bazı karakterler kendi isimleriyle, bazıları ‘üstü kapalı’ yoruma açık. Senarist Turgut da öyle. Merak ettim kim olabilir? Kulağıma gelen Vedat Türkali. Senaryolarında kullandığı takma adı olmuştur önceleri...