‘Benim Hayatım’da Ökkeş’in (Savaş Özdemir) hakim karşısında anlattığı ‘hayat’ı bir Yeşilçam filmiyle karşı karşıya olduğumuzun sinyallerini veriyor. “Burada gördüğünüz kızım Hayat. Adını annesi koydu, hayat dolu olsun diye. Ama ben o zaman söyledim, hayat zor” diye başlayınca, “Tamam” dedik “İş belli.” Hele final sahnesi... “EDHO’nun meşhur masasının ‘aile salonumuz vardır’ hali... 10 dakika kadar sürüyor. Yılmaz (Uğur Çavuşoğlu) Ökkeş’in kızı Hayat’a (Nilsu Berfin Aktaş) “Benimle evlenir misin?” diyor. Yanında eşi Aheste (Nilüfer Açıkalın) oğlu Ali (Genco Özak) ve aslında Hayat’la evlenmeye niyetli olan. “Yılmaz sen bütün aileyi toplayıp karının gözünün önünde benim kızıma evlilik mi teklif ediyorsun?” Yılmaz, “Sen sorunca konuş, ben Hayat’a sordum?” diyecek kadar rahat. “Bu kenarın dilberi hangi ara senin aklını başından aldı da böyle çıldırdın Yılmaz. Gözünü hırs bürümüş zavallı bir mahluk” diyor Aheste.

Kız orada masum masum oturuyor valla. Ökkeş, “Kızımla düzgün konuş” diye bağırıyor. Tam komedi yani. Neyse devam edelim. Hayat ayağa kalkıyor; “Teklifinizi kabul ediyorum Yılmaz Bey. Bu kadını boşayın kapının önüne koyun, çantasına da bir miktar para sıkıştırın.” Bu dizinin izlenme oranı hiç iyi değil. Ev ahalisi, “Asla Vazgeçmem’in yeni hali valla gülmek için izlenir” demez mi?

YOKSA MÜGE ANLI MI?

‘Sana Söz’de Nehir Erdoğan, Elif karakterinde bir gündüz kuşağı kadın programı sunucusu. Kadın cinayetlerinin peşinde. Yolu polis Ömer (Erkan Petekkaya) ile kesişiyor. Konu güncel. Ama işleniş itibarıyla bir ‘kamu spotu’ kıvamında diyelim. Biraz daha yukarılara doğru çıkma şansı var gibi görülüyor.

 BU HAKSIZLIK!

‘Reyting’ adaleti olan bir sistem değil tabii ki. ‘Yalancı’ dizisi yeni gününde de ilk 10’a giremedi. Bunu hak ediyor mu? Kesinlikle hayır. Bizim açık kanal izleyen kitlemiz, böyle işleri pek sevmiyor, tek açıklaması bu olabilir!