Beyazıt Öztürk progra-mında kendisi anlattı:

“Annem beni izlemiyormuş. Sonra çözdüm, pencereden dışarı bakıyormuş. Hangi konuk çıkınca ışıklar kapanıyor, hangi konuk çıkınca açılıyor.”

Anne ‘reytingi’ böyle olur.

İtalya’da kızlar böyle
Nur Yerlitaş, Çağla kızımızın kıyafetini çok beğendi. “Olaysın bugün. Yurt dışında böyle, İtalya’da kızlar hep böyleler” dedi. Bizim Buca da böyle Nur Hanım, buyurun gelin!
Yahu ne yaparsan yap
“Eşim eniştemle kavga etti, benim de görümcemle görüşmemi istemiyor ne yapmalıyım?” TRT 1’de ‘İyi Fikir’ programında Cevat Akşit Hoca’ya soruyorlar. “Bizim çamaşır makinesi bozuldu, hocam ne yapmalıyım?” Bir tık ötesi bu soru yani...
Kuru üzüm şaapar
Ersin Korkut kardeşimizin 360 kanalında ‘Korkutmayan Haberler’ programında mizah, son sürat. Milli eğitim ilkokul çocuklarına kuru üzüm dağıtacakmış. “İlkokulda bunları dağıtıyorlar lisede dağıtmıyorlar çünkü; kuru üzüm (pek bir gülüyor bu esnada) güç yapar diye...” Valla ‘4+4+4’te fark etmiyor, kuru üzüm her şekilde yarıyor!
Yeni Türkiye, suyu yok
Güven İslamoğlu CNN Türk’te söyledi, “2030’da susuz kalabiliriz.” Çok değil on beş yıl sonra. 40 yılda sulak alanların yarısı yok olmuş. Türk, Kürt, Laz ve Çerkez ayrımı da olmayacakmış!
Üç adam konuşuyor
Geçen salı ‘Başörtülü hakim polemiği’ konusunu Mirgün Cabas işledi. Konuklar, Yargıçlar Sendikası Başkanı’yla Hukukçular Derneği Başkanı...
Üç tane adam, başörtüsünü konuşuyor. Erkek egemen dedikleri bu işte.
Aha da bu hale!
Burak Serdar Şanal genç sunucu kardeşimiz. Efendim ‘Kızlar ve Anneler’ yarışmasını sunuyor. Gelin adayı kızlarımız ve onlarla gurur duyan anneleri yarışıyor... Hızlı bir şekilde bebek giydirme yarışmasını tarif etti:
‘Yapmanız gereken, önünüzde bulunan bu evlatlarınızı ahaa bu hale getirmek.”
Çap meselesi.
KARE DONUNCA
BU TÜR FİLMLER VARMIŞ!
Fil TV kanalı film oynatır. Oynattığı filmin bilgisine girince karşıma bu çıktı:
‘Rus işi Bond filmi!’