Milliyet

‘Son Kale’ tantanalı bitti. Reha Muhtar, ayağının tozuyla ekibini toplayıp yeni programa hemen başladı. Programın adı ‘Çok Farklı’. Pazartesi akşamı başladı. Biraz durup dinlenseydin sevgili Reha Muhtar. Bu arada ortada ‘farklı’ olan bir şey yok. Daha açık söylemek gerekirse; Reha Muhtar tek tabanca.Milliyet
SADRİ ALIŞIK TİYATRO ÖDÜLLERİ’NİN HEYECANLI SUNUCULARI
16’ncı Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri töreni TRT Haber’de canlı yayınlandı. Kendi halinde bir tören olmaktan çıkıp bir nevi ‘show business’ olmuş bu organizasyon. Bir de canlı yayınlanınca ortaya görsel doyum da giriyor. Sorun da burada başlıyor. Hülya Avşar belli ki ‘dost hatırını kırmayayım’ diye sunuculuğu kabul etmiş. Kerem Alışık bu işin adamı değil. Dedim ya ödül artık kitlesel bir gösteriye dönmüş. O zaman Kerem Alışık sahneye sadece ödül vermek üzere çağırılırdı o kadar. Aynı şey, Hülya Avşar içinde geçerli.


REHBERiM

UZUN ZAMAN SONRA MOR VE ÖTESİ
Böyle oldu galiba. Ben hanidir Mor ve Ötesi’ni televizyonda performans programında görmedim. Biraz kendini ağıra satmak mı denir! Onları çok seviyorum ve görmek istiyordum, bu sıkkın cümlenin nedeni bundan. Bu akşam ‘Yüxexes’ te şarkılarından bir demet sunacaklar. Ekibi özlemiştik, hep beraber toplanıp izleyelim. (DREAM TV/22.00)

MAO’NUN SON DANSÇISI
Balet Li Cunxin’in yaşam öyküsünü anlatan başarılı bir Avustralya yapımı... Cunxin’i Birmingham Kraliyet Balesi’nin Başbaleti Chi Cao canlandırıyor. Çin’de Mao’nun Kültür Devrimi’nin devam ettiği yıllarda fakir bir dağ köyünde yaşayan 11 yaşındaki Li Cunxin, Pekin Dans Akademisi’nden Amerika’ya uzanan yolculuğu.... İdeolojilerin önünde bir insan öyküsü bu film. Nasıl denir, gözyaşı dökülüyorsa, komünizm ya da kapitalizm... Fark eder mi? (SİNEMA TV/ 21.00)
Milliyet

CEHENNEM SİLAHI 4
Atilla Dorsay’ın ‘Hayatımız Değiştiren Filmler’ kitabında yer alan bir film, serinin son macerası...
İnternetteki yorumlarda serinin en iyilerinden olduğunu söyleyen var. “Finali olmalıydı” diyerek kutlayan var. Bir not; TV 8’in filmleri pek keyifli olmuyor. Yayın kalitesinde bir sorun var galiba! (TV 8/19.45)

‘YAHŞİ CAZİBE’NİN KEMALİ’İ DÜKKAN’DA
‘Komedi Dükkanı’na Hakan Yılmaz konuk oluyor. Bir gemi kaptanı olarak! Programın başlama saati, 20.00. Hakan kardeşimiz kaç civarında sahneye gelir. Onu bilemiyoruz!

UYARI
MAÇI UYDUDAN İZLEMEK İSTEYENLERE
Bu akşam Star’da yayınlanacak R. Madrid - Barcelona Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçını uydudan izlemek isteyenlere kanal şöyle bir uyarı yapmış;
“Real Madrid-Barcelona maçı, yasalar nedeniyle uydu cihazlarından şifreli olarak yayınlanacak. Bu nedenle Star TV’yi Türkiye içerisinde uydudan izleyen izleyicilerimizin, uydu cihazları üzerinden ayar yapması gerekiyor. BISS girişini destekleyen uydu alıcılarına key girme yöntemlerine www.startv.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.”