‘Yemekteyiz’de Onur Büyüktopçu gidiyor, Seda Sayan geliyor... Sordum, “Yüzde 95” dediler. Programın son dönemlerde izlenme oranı epey gerilemişti. Kulağıma gelen, Onur Büyüktopçu’nun da bu programdan ‘keyif almadığı’ yönündeydi. Söyleyeyim, ev ahalisi bu değişilikten hiç memnun kalmadı ve Şöyle bir tespitte bulundu: “Onur Büyüktopçu’yu izleyen bir kitle vardı. Programın seviyesinin düşmesiyle, onlar izlemeyi bıraktı. “ Zuhal Topal’ın gelişiyle, durumlar değişti. Sunucu, total izleyici kitlesine hitap ediyor. Nitekim öyle oldu ve kaynana soslu yemek programı, öne geçti. Şimdi ne yapılıyor? Topal’ın lisanından anlayan, hatta ondan daha kıdemli bir isim geliyor; Seda Sayan... ‘Reyting için biz neler yaparız?’ örnekleriyle dolu bir isim Sayan... Bu anlamda Topal’a sağlam bir rakip geliyor. Unutmayın, seviye daha aşağıları gider ve bu formatın da sonu gelirse, sürpriz olmaz.

BASKET MAÇINI İZLEYEMEDİK!
Bizim ev ahalisi, Galatasaraylı... Efes’le yaptığı play-off yarı final ikinci karşılaşmasını izlemek istedi. Hangi kanalda? Maç şifreli ve paralı bir platformda... “Kaç abonelik olacak? Futbol için bir , basket için bir tane daha... Ev ahalisi “Böyle iş olmaz” dedi. Lig maçları için bir kutu, hastayız basket maçlarını izleyeceğiz takımın, bir kutu daha, futbol takımının hazırlık maçlarını da izlemek istiyorum onun için de bir kutu!

YIKILMIŞ BİR ÜLKE, KİTAP VE MÜZİK...
Libya’nın Bingazi şehrinde bir kitap festivali... Enkazın arasında seyyar kitaplıklarda kitaplar... Sekiz yılda iki iç savaş yaşayan ülkenin en büyük kütüphanesinin bulunduğu cadde Ömer El Muhtar’da, şimdi kitaplar açık hava kitaplıklarının raflarında kamera hemen arkadaki bomba yemiş binanın enkazını gösteriyor. Bir gitar ve bir keman çalan iki müzisyen, okuma arası müzik dinletisinde... Libya’da iç savaş hâlâ bitmedi ve bombalar yine atılıyor. İnsanlar kitap, gitar ve bir kemanın dünyasında insan olmanın, insanca yaşayabilmenin direnişinde...
Sanatın nasıl güçlü, nasıl umut dolu olduğunu gösteren etkileyici bir
kareydi a Haber’in haberinde...