.

Yeni sezon, yeni bölüm. Merakla oturduk. Ağdalı bir film, dizi güzeldir, oyunculukla süslenip, çekimler özenli ise.
‘Camdaki Kız’da durum böyleydi. Ama bir özel durum var; diziler uzun. Böyle olunca, iç kararma başlıyor. Müzik o hoş halinden keman yorgunluğuna dönüyor. Korsenin Nalan’ın hayatından çıkması zor gibi. İşte bu uzun hal içinde bol hatırlatma olunca ev ahalisi, “Annesi düşünür, kız yıkanırken düşünür, denize girecek düşünür, bitmez artık” dediler. Biraz hareket, biraz hız lazım...

Dijital platformların ruh hali

Exxen YouTube’da ünlü olmuşların durağı. ‘Blu TV’ liberal abi, şehirli bunalımlar dizileri, biraz erotizm ve entel dokunuşlar... Netflix bir nevi film ve dizi deposu.

Çok kızdı!

Rahim Er, Kanal 24’te tarif verdi; ‘Müstemleke artığı, kaba laik, ham yobaz okur-yazar fakat cahilin ta kendisi...
Çok kızmış!

‘Halledemez’

Cem Dizdar, TRT Spor’da söyledi; “Şenol Güneş bu işi halledemez. Fatih Terim halledemez. Bu çağın dili, tarzı içinden geçtiğimiz, başka tür bilgilere, başka tür donanımlara, başka tür ihtiyaçları giderecek insanlara muhtaç.”

Türk futbolunun özeti

TFF 1. Lig ile ilgili en kapsamlı ve ciddi programı ‘Hedef Süper Lig’... Hayri Ülgen yorumları kaçmaz, Cüneyt Ersan sunuyor. Denizlispor iyi gitmiyor. Tam 19 futbolcu almış. Teknik direktör bağlandı. Dört ya da beş tanesi kıvamdaymış. Gerisi? Hazır değil!