'Demet Akbağ ile Çok Aramızda'nın yeni bölümleri, 18 Mayıs’tan beri devam ediyor. İlk yayınlandığı gün total izleyicide 31’inci olmuş. AB grubunda ise 18’inci... Program sonraki hafta total izleyicide 42’nciliğe kadar gerilemiş ve AB’de 33’üncü olmuş. 23.40’taki tekrarı ise 29’ncu... Bir sonraki hafta, AB’de bir sıçramayla, 21’inci sıraya yükselmiş. Araya bir tekrarı girmiş. Ve geçtiğimiz hafta 23.30’da yayınlanmış, totalde 72’nci sırada, AB’de ise 54’üncü sırada yer almış. Bu zaman dilimine göre de izlenme oranları beklendiği gibi değil. İkinci sezon, 6 Kasım 2016’da başladığında ve sonrasında reytingte ilk 10’u görmüş bir program... Fakat yeni sezon hali, bu markaya yakışmıyor. Program yarın 20.00’de yayınlanacak. Sanırım en son ayarlama olacak.

DEMET AKBAĞ’A NE OLDU

‘KOCAMAN AİLEM’ BÖYLE GİTMEZ

‘Kocaman Ailem’de ekip gayet iyi... Levent Ülgen, Emre Karayel, Özlem Türkad, Gülçin Hatıhan ve Necmi Yapıcı gibi tecrübeli oyuncular var. Aksel Bonfil, Çağla Demir de yeni kuşak isimlerden... Ülgen’in alıp götürdüğü projeleri biliyoruz. Dizide santraforda, top gelmiyor bir türlü... Yapım, iki haftanın sonunda reyting sıralamasında, 24-28 bantı arasında... Böylesi mümkün değil. Ama bir dokunuşla üst sıralara da çıkabilir.

‘KİRAZ MEVSİMİ’ ABD PİYASASINDA

‘Telenovela’nın yeni starı Türkiye... ‘Yalan Rüzgarı’ ihraç ediyorduk, şimdi kendi ‘Yalan Rüzgarları’mızı satıyoruz. Bu işin ana vatanı Latin Amerika... Şimdi, İspanyolca konuşan Amerikalılar hedefte. Son olarak ‘Kiraz Mevsimi’, 2008’de kurulmuş Florida merkezli Pasiones TV’de ekrana geliyor. ‘Aşk-ı Memnu’, ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’, ‘Elif’ ve ‘O Hayat Benim’le müşterilerine Latin dublajlı Türk dizilerinden bir demet sunuyor. Kanalın bağlı olduğu Hemisphere Media Group Başkan Yardımcısı Francisco Gimenez, “Türk dramalarının popülaritesi, serpilmeye devam ediyor. Biz de seyircimize onların hayal ettikleri içerikleri sunmaktan gurur duyuyoruz. En son, Türk romantik-komedi dizisi ‘Kiraz Mevsimi’ni (La Estacion del Amor) listemize kattık” demecini vermiş. Dizi, İtalya’da da büyük ilgi gördü.

DEMET AKBAĞ’A NE OLDU