‘Benim Adım Gültepe’de ‘yeni bir aşka yelken açılıyor’ (komik bir laftır ama iş görür!)...
Dizinin önemli karakterlerinden Seyfi, (Ekin Koç) mahalleye dönen Suna’nın kızı Aslı’ya yeşillenecek.
Daha doğrusu ‘nefretten’ doğan bir aşk bizi bekliyor gibi; sinyaller verildi.
Mahalleye geldikleri ilk günlerde Seyfi, hareketlerinden dolayı Nazlı’dan nefret etmişti. Aslı, kardeşiyle başka mahallenin delikanlıları tarafından köşeye kıstırılır. Onları kurtarmak Seyfi’ye düşer ve işler değişir.
Dizinin ikinci bölümündeki bakışlar, bundan sonraki bölümlerde ‘zengin ve mağrur kız ile fakir ama namuslu delikanlı’nın aşkını bizlere anlatacak gibi görünüyor.

BU İKİ GENÇ ÇOK İYİ
Özellikle Ekin Koç, (Yani Seyfi) çok yetenekli bir oyuncu. Bana göre şu an sektörde ‘ver diziyi, alsın götürsün’ listesine girecek ender isimlerden biri.
Nazlı rolündeki Bige Önal da, o şımarık hali abartmadan götürebiliyor. Bundan böyle önü açıktır diyeyim. Mesela yaz için çekilen gençlik dizilerinde kesin ‘şımarık kız’ karakterlerinin aranan yüzüdür şimdiden...

ROJDA DEMİRER BU DİZİDEN MUTLU

TRT’nin yeni dizisi ‘Yedikule Hayat Yokuşu’nda Rojda Demirer, ‘Sultan’ karakterini canlandırıyor.
“İlk defa bu kadar oyuncusunu, ekibininin rahatlığını düşünen bir yapım şirketi ile çalışıyorum” dedi...
TRT’nin kendi dizilerinin magazin haberlerini yapan ‘1’de Bugün’ programında söyledi bunu; sonuçta, bu lafları tüm sektör duymuştur.
Dizilerde her daim rol alan, piyasanın eski isimlerinden Rojda Demirer, birçok yapımcı ile çalıştı bugüne kadar.
“Şimdiye kadar çalıştığım, oyuncusuna en saygı gösteren yapımcı” diyorsa vardır bir bildiği.

UZUN ÇALIŞMANIN SORUMLUSU KİM?

Sektörün duayen isimlerinden biri; “Abi durum şu; dizilerde çalışma şartları ile uzun çalışma farklı. Öyle şirketler var ki, çalışma şartları çok iyi ama işi bir türlü bitmiyor. Her bölüm sabahlara kadar çekiliyor.”
Bunun sorumlusu kim? Yönetmen!
“Küçücük bir sahneye 10 tekrar alan yönetmenler var; kendilerini garantiye almak için çok plan çekiyorlar. Bir de sahne çekerken kurgulayan yönetmenler var; iş hemen bitiyor” dedi

RAHAT DİZİLER HANGİSİ?
Evrim Akın, ‘Ev Kuşu’ programında ünlü şahıslara ev gezmeleri yapıyor. Geçen gün Ömür Gedik’in evindeydi; konu orada da açıldı. Gedik, oyunculuk yapmayı düşünmediğini, buna zamanı olmadığını söyledi. Çalışma saatlerinin uzunluğundan bahsetti.
Evrim Akın, ‘Alemin Kralı’ çekimlerinin rahat olduğunu belirterek: “Bizim ‘Alemin Kralı’ hızlı; tak tak çekiliyor. Haftada üç gün çalışıyorsun... Sen de sitcom’da oyna...”
Buradan da anladık ki rahat çalışma yollarından biri de ‘sitcom’lar.