Bir ‘Dr. House’, sekiz yıl ABD’de oynayan (2004 - 2012), bizde de epey izleyici kitlesi olan bir dizi. Dünyada da ‘tanınmış diziler’ listesinde bulunur. Uyarlaması çekilecek diye söylentiler çıkmıştı. Bu, doğru. Projenin uyarlama hakkını Karga7 Turkey aldı. Yapım TV 8’de yayınlanacak. Prensipte anlaşma sağlandı. Uyarlama önemli ve riskli. Çünkü bu karakter hayli uçlarda dolaşıyor. ‘Türk örf ve aile yapısına uygun’ olması lazım! Kulağıma gelen, Berkun Oya senaryoyu yazacak. Hemen dip notu vereyim; Oya’nın en son dizi işi ‘Masum’du ve pek bir severek izlemişti ev ahalisi. Hani ön yargı olabilir ama bu işin altından kalkar diye düşünmüyor değilim. Peki kimlerin adı geçiyor?
Olursa ekip iyi
Ozan Güven, Timuçin Esen ve Okan Yalabık ekip için adı geçenler. Valla ben bu üç ismi de beğeniyorum. Biriyle kesin anlaşma sağlandı diyebilirim.
Ha reyting ne olur? TV8 tam olarak ‘dizi izlenen kanal’ hüviyetine kavuşamadı. ‘Survivor’ kanalı görüntüsünü hâlâ tam üzerinden atamadı. ‘Dr. House’ uyarlaması sürpriz yapabilir diyelim.

‘BENİMLE SÖYLE’; İZLEYEN ŞAŞIRIR
Kanal D’nin şarkı yarışması ‘Benimle Söyle’yi ev ahalisi, “Pek neşeli” diyerek izledi. Kalabalıktık, öncesinde Rize-Galatasaray karşılaşması izlendi. Her bir balkonu dedikodu kaynayan eski mahalle havasında... Valla bu yarışmayı izleyenin gözünde yeni bir Türkiye imajının olacağı kesin. Oryantalistlere kapak olacak bir jürimiz var. Avrupa Birliği’ne alınmamız, vizenin kaldırılması bile söz konusu olabilir. Eftalya Fettahoğlu, sesiyle etkiledi. Jüri üyesi opera sanatçısı Didem Balık, “3.5 oktav sesiyle bizleri büyüledi” dedi. İsrailli ladino şarkıcısı Mor Karbasi, ‘Daughter Of The Spring’ albümünde yer alan ve bir yerde onun sesiyle özdeşleşen ‘Judia’ şarkısının girişiyle şöyle bir silkeledi. Şahsen bu parçanın tamamını söylemesini isteriz. Bu arada genç kardeşimiz ‘Without You’ eserinden bir demet sundu. Millet Mariah Carey ile özdeşleştirir. 70’li yıllarda Harry Nilsson seslendirmiştir ve biz öyle bilir tanırız şarkıyı, belirteyim.