Uzun zamandır bizim yerli diziler, sosyal medya sıralamalarında gözükmüyordu. Tweet atma merakı had safhadaki gençlerin, beğeni yağmuruna tuttuğu bütün diziler, yaz tatiline çıktı. Yazlık yapımlarda böyle bir hayran kitlesi görülmedi. Ne zamana kadar? Star TV’nin bu yaz ekrana getirdiği ‘Erkenci Kuş’ patlayana kadar... Dünyanın en çok ‘like’ alan televizyon dizi ve program sıralamasında uzun bir aradan sonra yerli bir projemiz ilk 10’a girmiş oldu. ‘Social Wit List’ dedikleri listede, haziran ayında 20 bin beğeni almış ve sekizincilik koltuğuna oturmuş. Demet Özdemir ve Can Yaman ikilisi, özellikle gençler arasında pek bir tuttu.

Sanırım, dizinin yurt dışı satışları da fena olmaz. Yeni bir ‘Kiraz Mevsimi’ ya da ‘Çilek Kokusu’ olabilir. Şahsen beni açmadı. Açsa da açmasa da durum tespiti, özellikle Özdemir, yeni ‘romantik telenovela’ yıldızımızdır.

‘ERKENCİ KUŞ’  DÜNYA LİSTESİNDE

25 YILDIR VİDEO HAKEMLİK YAPTIK

ATV’de Galatasaray-Akhisar Süper Kupa maçı’nda VAR (Video Yardımcı Hakem Sistemi) ilk defa uygulandı. Yorumcu Erman Toroğlu, “Biz bu işi 25 yıldır yapıyoruz” dedi. ‘Oynat Uğurcuğum’ olarak da bilinen ve bir nevi VAR sisteminin TV formatı olan yapımlar, ‘Kale Arkası’ Hıncal abiyle yaptıkları programdı. Sonra ‘Maraton’da Şansal Büyüka’yla yapılan vardı. Show TV’de başlayıp, Lig TV’ye geçmişti. “O zamanlar bir ileri bir geri diye laf ediyorlardı” dedi Toroğlu. Futbol felsefesinde hız ve aksiyon vardır. Bu vesileyle ortadan kaldırılmış oldu. Umarım en kısa zamanda vazgeçerler. Biz yine Erman Hoca’nın yorumlarına kızmaya ‘VAR’ız.

‘ERKENCİ KUŞ’  DÜNYA LİSTESİNDE