Bizim ülkede internet yavaş. En hızlı paket bile ağır. Ne kadar internet hizmeti veren marka varsa hepsi bir musluktan besleniyor. Öyle olunca, ortaya sorunlu bir bağlantı çıkıyor. Çözülmediği sürece de siz canlı maçları internet vasıtasıyla biraz zor izlersiniz. Başladık seyretmeye Barcelona-B.Munich maçını. Amaç büyük ekranda keyifli maç izlemek. Eh onun için uygulamalara girdik. Bizimkisi yarı akıllı televizyon olduğundan tam akıllansın diye aplikasyon ekledik. HD kalitesinde olduğu özellikle belirtilmiş aygıtta. Görüntü bu anlamda orta karar. Donma bol miktarda oldu. Sonuç, bilgisayardan ara kabloyu televizyona bağladık; yaşasın teknoloji.

BEKLENEN SÜRPRİZ

Komşu yalının sosyetik güzeli Kumru (Biran Damla Yıldız) Çağatay’ı evinde, yatağında misafir etti. Yeni sezon ‘Yasak Elma’nın ilk bölüm özetiydi. Yeni entrika karakterleri Kumru ve Feyzan. Şimdilik yük Yıldız ile Ender’de. Bakalım ilerleyen bölümlerde bu yükü ne kadar üstlenebilecek yeni karakterler? Zaten dizinin gidişatı da bu iş bölümünün izleyiciyi tatmin edip etmemesiyle şekillenmiş olacak.

‘MASUMLAR APARTMANI’ HALLERİ

Safiye’nin ilerleyerek ve tekrar ederek devam eden hastalık hastası temizlik halleri. Anladık çok iyi oynuyor, zor bir rol ve sanki bu durum gözümüze sokuluyor. Çekimler ve ayrıntılar oya gibi işlenmeye devam ediyor. Belki de dizinin özeti Esat’ın Gülben’e söylediği; “Sende onlar gibi çok mutsuz olmalısın” Dizi evet ‘mutsuzluktan beslenen karakterler silsilesi’ ve bu özellikleri abartılarak veriliyor.

SALDIRI

Güvenç Dağüstün ve Orhan Aydın arka arkaya... Bu bir tesadüf değil. Organize ve bilerek isteyerek yapılan işler. ‘Her an biz adamı döveriz’ mesajı...