Milletin ‘çok sevdiğim’ dediği ‘izlenme oranı yüksek’ olan dizilerin doğruluğuyla, hoş olup ‘tutmadı’ diye çöpe atılanların ‘yanlışlığı’ çelişki değildir.
Show TV’nin ‘Acil Servis’ten kaporta değiştirilip sunduğu ‘Acil Aşk Aranıyor’ buna iyi bir örnek.
Dizi, ‘Yama’, ‘toplama’ gibi dursa da, belki de şansına, ortaya hiç de fena olmayan bir ‘romantik komedi’ çıkmıştır. Kanalından, ‘psikolojik halinden’ etkilenip millet izlemiyor olabilir.
Mesela Kanal D ya da Star TV bu işle başlamış olsaydı bu dizinin ‘reytingi’ ne olurdu?
Buradan yazıyorum hiçbir umut taşımadan ve hatta ‘bir bakalım’ diye ev ahalisi oturduğumuz bir akşam bu diziyi izlerken bulduk kendimizi. ‘Aşk Yeniden’deki ikili kadar da işi iyi götürüyorlar.

‘Sinan’la ’Nisan mı’, ‘Zeynep’le ‘Fatih’ mi?
‘Zeynep’ - ‘Fatih’ ikilisi çevredeki ‘gereksiz ayrıntılar (Zoraki ‘Reis’ karakteri, zoraki ‘İrem’ karakteri, ‘Selin’ ve ‘Orhan’la evlendirelim durumları) yüzünden bende keyif kaçırdı diyeyim. Şu sıralar ‘Sinan’la ‘Nisan’ daha ‘özgür’ takılıyor. Etraftakiler en azından şimdilik onlara dozunda eşlik ediyor. (Rojda Demirer, Tamer Tıraşoğlu, Gökhan Soylu oyunculukları) Dediğim gibi, ‘izlenme oranı’ bir gerçek ama izlediklerimiz de bir başka ‘gerçek.’
Bu hafta romantik çiftler konusunu daha geniş yazacağım.

DİYANET'İN FETVASI BU DİZİYİ KESMEZ!

Diyanet “Taşıyıcı annelik caiz değildir” dedi. ‘Kaderimin Yazıldığı Gün’ ne yapacak? Yumurta anneden sperm babadan olup bunları taşıyan bir başka kadın durumundan bahsedilir söz konusu annelikte...
E dizide bu durum da yok. ‘Defne’nin ‘bu işlemi gerçekleştirecek’ durumunun olmadığı tespit edilmişti! ‘Elif’ bizzat kendi çocuğunu taşıyor yani durum daha da vahim! Ne olacak şimdi?
Diyanetin bu fetvası da kesmiyor yani diziyi! RTÜK’ten yeni ‘fetva’ bekliyoruz artık!

TARKAN’I CAPON OKURSA!

Haaa ne komik capon Tarkan’ı okuyor’ hadi bi de caponcasını oku diyerek yerlere serildik... Yeni program ‘Elin Oğlu’nda özet bu. E Alman yok. Hani Hans nerede? Almansız ‘Elin Oğlu’ olur mu?
Meryem Uzerli gibi konuşan bir Alman mutlaka olmalı! Ne olduğunu, ne yapmak istediklerini anlatamayan, belki bu haliyle ilgi çekebilir diye düşündüğüm bir program ‘Elin Oğlu.’

‘BEYAZ FUTBOL’ DOOĞRU ‘SURVIVOR’A

Fener - Beşiktaş maçı sonrası biraz ‘Beyaz Futbol’a baktım, çok bağırıyorlar. Sanırım seyirci bu özellikleri nedeniyle onları izliyor. Ev ahalisi “Survivor’a gitseler bir nebze sakinleşirler” dedi.

BU HAKEMİN YORUMLARI!

Ali Aydın’ı Bugün TV’de gördüm, hakem - yorumcu. Aklıma yönettiği ne maçlar geldi! Fenerbahçe - Galatasaray maçı vardır mesela, sonra Beşiktaş - Galatasaray ve hatta meşhur Fenerbahçe - Rize maçları! Geçtim kanalı!