Fremantle format tekeli, Acun Medya’nın BBC 3’te yayınlanan büyük beğeni alan absürd komedi ‘Man Stroke Woman’ın formatını satın aldığını açıklamış. Hatta haberde yerli uyarlamayı Hasan Can Kaya’nın yazıp oynayacağı da yazılmış. Şöyle bir baktım. Bir kere çok iyi oyuncuların bir araya geldiği skeçler yer alıyor.
İçerik olarak bakıldığında “Bizde bu incelikte mizah yapılabilecek mi?” sorusunu sorduruyor. Yine de iddialı bir iş. Kaya için ‘bir üst dereceye atlama işi’ diyelim. Bu arada açıklamayı Fremantle adına şirketin MENA bölgesi sorumlusu Amaç Us yapmış.

Kesin bizde de yayınlanır

Bizim yerli dizilerin uluslararası pazarlarda satışlarını yapan Eccho Rights, başka ülke dizilerini de listesine alıyor. Dikkatimi çekti içlerinde iki tane Güney Kore işi var. Çok ses getiren Kore’den iki yapım. Biri için diyorum ki kesin bizde de uyarlanacak. ‘High Class’ adı... projenin konusu ise şöyle; başarılı bir kadın avukat günün birinde kocasını haksız yere öldürmekle suçlanıyor. Ve tabii sürprizler bir biri ardına geliyor. Kesin bu yapım bizde uyarlanır. İsterseniz siz seçin, avukat rolünde kim olsun mesela?