Kendine kemik kitlesini oluşturan ender dizilerden biri oldu ‘Hekimoğlu’. Belki açık kanalda istenen izlenme oranını alamadı. Ama sonuçta, onu takip eden, bırakmayan büyük bir meraklısı var. ‘Leyla ile Mecnun’ da öyledir, ‘Behzat Ç’ de öyledir mesela. Böylesi bir durum her diziye nasip olmaz. Gelelim ‘Hekimoğlu’na... Yazdığımda burada sezon sonunda biteceğini, hayli ‘tweet’ geldi. Çoğunluk, “Dijital ortamda devam etsin” diye yazmıştı. Galiba istedikleri olacak gibi görünüyor. Olay taze, görüşmeler var. Hatta bir tane çok net. Yani ‘Hekimoğlu’ büyük olasılık dijitalde olacak.

‘EDHO’nun ölüm listesi

187’nci bölümde meşhur yuvarlak masa toplantısı sahnelerinden birine denk gelince, geriye dönüş yapayım dedim. Dizin bu ‘yemekli şamdanlı masa toplantıları’ kendi başına bir seri teşkil eder. 188’inci bitti haftaya 189’uncu bölüm. Şöyle bir kaba hesap bu yuvarlak masa sahneleri 90 adet olmuştur. Ne silahlar patladı! En keyiflisi Kimsesiz Yaşar’ın olduğu (Olgun Toker). Tabii ki Ünal Bey (Tarık Ünlüoğlu) unutulmaz. Her an biri alnından vurulacak hissi ve tedirginliğiyle izlenmiştir.

200’ün üzerinde...

Sayayım dedim, kaç kişi öldü ya da öldürüldü. En son Ceylan (Sanem Çelik) gitti. İlk günden bu yana tam 251 karakter öldürüldü ya da öldü benim tespit ettiğim. Tabii ‘Kurtlar Vadisi’nin yanına yaklaşmak mümkün değil. Bir ilçe nüfusu kadar karakterin öldüğü yazılmıştı 12 yılda... (Kaynak: ‘Kurtlar Vadisi’nde bugüne kadar kaç kişi öldü?’ Türkiye Gazetesi, 2014)

Hangi tartışma programı yapacak?

Açık kanalların haber bültenlerinde rastlamadım. TGRT’de gördüm. Ev ahalisi de sosyal medyada görmüş, söylemişti. İstanbul’un 14 atık su tesisinden alınan örneklerle yapılan bir araştırma. Bunun sonucu şehrin uyuşturucu haritası çıkarıldı. Esrar ve eroin kullanımında dünyada ikinci şehir İstanbul. Araştırmayı yapanlar biliniyor. Çıkarın ekrana, anlatsınlar tafsilatlı bir biçimde. Bakalım hangi kanalın tartışma programı bunu yapabilecek?