Babaların çocuklarına söyledikleri bir ‘dizi klişesi’dir; “İstediğin gibi biri olamadım.” ‘Camdaki Kız’da Sedat, “Beş yaşında ayakkabımı bağlayamayınca da aynı bakıyordun. Hâlâ aynı bakıyorsun. Ben senin istediğin gibi biri olamadım baba” dedi ve gitti. Ev ahalisi, “Cana ile ilişkisini devam ettirmesi de bu nedenle. Babası kızıyor yani ilgi göstermiş oluyor” dedi.
Tamer Levent, ‘otoriter baba’ durumunu çok iyi aksettiriyor. Şimdi Sedat, Nalan ile evlenecek gibi... Babasının gözünde ‘adam’ oldu. Pek öyle sanmıyorum. Kendine güven dünden yarına olacak bir iş değil.

Ramazan göndermesi 

‘Güldür Güldür’de ‘Nerede o eski Ramazanlar?’ skeci. Geçmiş ile gelecek Ramazan kıyaslaması. O zaman nasıldı, şimdi nasıl? Siyah ve beyaz geçmiş, renkli görüntü gelecek. Gelecek aslında bugün. Fikri, geçmişin hocası. Bugünün hocası ise Cemil Bey.
Cemil Bey’e sorular gelecek; uyarıyor: “Yalnız benim tarifem iftar ve sahur vakitları içindir. Onun dışındaki her şey ekstraya tabiidir. Menajerim ile konuştunuz mu?” Geçmişteki hoca şaşırır!
Bugünün ekran hocaları!

Tarihi olmayan şehir

History Channel, D-Smart’ ta yayına başladı. Başka platformlarda da mevcuttur. ‘History’ aslında ‘Amerikan history’sidir. Gündelik alışkanlıklarını sanki bizler de yaşıyormuşcasına izleriz!
Las Vegas konuşuluyordu. Şöyle bir cümle duydum not aldım; “Las Vegas’ta tarih yok.” Çünkü eski yıkılıyor, yenisi yapılıyor. “Çocukluğumda şu kumarhane vardı” diyemiyorlar. Sadece fotoğraflarda... ‘Eskiyi koruyan şehir, tarihidir’i anlatan net bir cümleydi.