Yeni diziler yayın için sıra beklerken, sezonun çalışmaları çoktan başladı. ‘Wentworth’, Avustralya yapımı bir televizyon dizisi. 1979’dan 1986 yılına kadar yayınlanan ‘Prisoner’ adlı dizinin uyarlaması. Baktım bizde izleyici epey beğenmiş. Dizinin telif hakkını Limon Yapım aldı. Yeni sezon için Star TV’yle anlaştı. Duyduğum, senaryonun ilk çalışmalarının deneyimli senarist Ahmet Yurdakul denetiminde yapıldığı. Yönetmen sürpriz bir isim; Yüksel Aksu. Kendisi NTV’de Wilco van Herpen ile ‘Avrupa’dan Anadolu’ya Doğal Lezzetlerin İzinde’ programını çekti. NTV’de yayınlanıyor. Yönetmenin dizi sektöründeki en son işi ise ‘Sevdaluk’ (2013).

KADIN VE HAPİSHANE DİZİSİ GELİYOR

Uzun bir aradan sonra Demet Evgar

‘Vatanım Sensin’ de Kara Fatma rolüyle şöyle bir esmişti Demet Evgar. Bu arada
kadronun da şekli şemali belli olmaya başlamış. Bu uyarlamada, Evgar başrol
oyuncularından biri olacakmış. Aslında en son ‘1 Kadın 1 Erkek’ dizisi ve devamındaki haliyle epey uzun bir süre ekranda yer almıştı. 2008 yılında başlayan macera, 2014’te son bulmuştu. Evgar, bizim sektör için uzun sayılabilecek bir aradan sonra tekrar dizi projesinde. Bir diğer isimse Nursel Köse. ‘Paramparça’ dizisinde Keriman karakteriyle epey dikkat çekmişti.

HARBİYE MARŞI

‘Savaşçı’da Kılıç Timi, Harbiye Marşı’nı okuyor dağlarda. Ev ahalisi, “Hey gidi” diye söylendi. Sanki geçmişten bir hatıra gibi... Ayrıca “Harbiye mi kaldı artık?” dediler. Yine yeniden hatırlamak, hatırlanmak için bir mesaj mıydı diziden yükselen bu marş?

‘HAYATİ VE DİĞERLERİ’ İYİ DE...

Hayati (Celil Nalçakan), Şükran (Günay Karaca), Danyal Bezirci (Levent Ülgen), Tahsin (Bahtiyar Engin), Celal (İbrahim Selim) ile başladı ekip. Kadro gayet iyi. Hikayenin gideri var. Ev ahalisi esprilerin bir bölümüne güldü, bir bölümünü “Ne demek istiyor?” diye savuşturdu. Yani bir iniyor, bir çıkıyor.

Tam hali tavrı oturmamış bir komedi. ‘İlla espri yapacağım’ durumu var. Senaristler arasında Radi Hoca’tiplemesiyle kendine özgü bir karakteri yaratma başarısını gösteren Murat Özsoy da yer alıyor. İrfan Şahin, eski kanalına ‘yapımcı sıfatıyla’ ilk işini vermiş. Acaba kendisi kanal yöneticisi pozisyonunda otursaydı bu diziye olur verir miydi?

Değişik bir duygu olsa gerek.