‘İstanbul’lu Gelin’de, Faruk, Süreyya’yı çapkın avukat Can’dan kıskanıyor. Süreyya, “Adam bana bir şey hissetmiyormuş, yanıldın. Ne o zaman bu kıskançlığın sebebi?” deyince ev ahalisi, “Söylenecek laf mı? Benim sana böyle dediğimi düşünsene!” dedi.

‘Kızlarım İçin’...

‘Kızlarım İçin’ dizisinde Yaşar, (Fikret Kuşkan) “Ben diğer yüzde 99’danım. Zenginliği ele geçirmiş olan yüzde 1’in karşısındaki, o yoksul yüzde 99. Bu hayattan çok şey istemedim. Başımı sokacak bir ev ve karakterli bir eş” diyordu. Karısı aldatmış, kızı annesini evde yakalamış ve sonra öldürmüştü. Yaşar da cinayeti üstlenmişti. Hep böyledir. Hayattan fazla bir şey istemiyoruz hikayesi. Ya bir dirensin senaryo, bir isyan etsin... Bak taşeron bile kadrolu oluyor artık.

Zonk diye bir cümle!

‘Ufak Tefek Cinayetler’de Oya soruyor: “Edip aklımızdan geçen şeylerden sorumlu muyuz?” Edip’in yanıtı: “Bizi biz yapan düşüncelerimizdir. Bize kim olduğumuzu gösterir.” Rüya deriz aslında bunlara, sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkadıktan sonra, unuturuz.

Göksel Arsoy kitap tanıttı

‘Altın Çocuk’, Göksel Arsoy’un hayatını anlattığı kitabı. Arsoy, KRT kanalında ‘Anı Defteri’nde kitaptan bahsediyordu. Tavsiye etti, “Aşk da var, dedikodu da” diyerek çok hoş bir pazarlama taktiği kullandı.

İzmir üzümü olmaz!

FOX haberlerde ‘İzmir üzümü’ lafını duyunca ev ahalisi, “İzmir üzümü olmaz, Manisa üzümü olur” diyerek tepki gösterdi.

İngilizcemiz nasıl?

Bir Emin Çapa klasiğidir, istatistikleri alıp, yoğurmak. ‘İngilizce yeterlilik’ durumu üzerine bir araştırma yapılmış. Avrupa’da 26 ülke arasında, Azerbaycan’dan sonra 25’inciyiz. Dünyada ise, 72 ülke arasında 51’inciyiz. Çapa, “Neden öğrenemiyoruz?” diye sordu. Dil baronları ve lobilerinin komplosu bunlar.

Artarak geriye gidecek

Erman Toroğlu A Spor’da, “Galatasaray artarak geriye gidecek, göreceksiniz” dedi. Yazdım Erman Abi buraya.
Seneye bugün yine buradayız icabında!