Ev ahalisi böyle diyordu izlerken EURO 2020 finali İngiltere-İtalya maçını. 36 kamera ile çektiler karşılaşmayı. Sekiz kamera diğer ayrıntılar için (hızlı, ağır çekim, vinç kamera vs.)...

Tüm sinyalleri Hollanda’da kurulan bir merkezden toplayıp 139 yayıncı kuruluşa verdiler. 72 bin kilometre fiber hat kullandılar. Hem film gibi çektiler hem futbolu izlettiler diyeyim. Kamera, boş buldum etrafı dolaşayım demedi. Her pozisyonun tekrarını vereyim demedi bizdeki gibi (özellikle beIN SPORTS)... Hücum presin babasını gösterdi İtalya. İngiltere, hızlı takımın kontrataklarını da savuşturmasını bilerek yaptı bu presi dikkatinizi çekerim. Bizde önce savunma, sonra hücum diye gol yedikten sonra ne hallere düşüyorlar. Bizim İtalya maçının ‘Nasıl oynamalıydık’ dersi gibiydi. Ev ahalisi, “Bizim Galatasaray da top çeviriyor ama kağnı gibi bakalım bu sene ne olacak?” dedi.

‘NE MAÇTI, NE ÇEKİMDİ’

SIRADA İTALYA VAR

“Dizi” diyorlar aslında. Türk dizilerinin kendi adı ‘dizi’ bir de “Türk telenovela”sı diyenler de var. Can Yaman İtalya’ya gittiğinde olay olmuştu. ‘Kiraz Mevsimi’ ile Türk dizilerini tanıdı İtalya. Son olarak Canale 5 ‘Cesur ve Güzel’ dizisini yayınlamak üzere satın almış. Bu kanal daha önce ‘Sevgili Geçmiş’i satın almıştı. “İtalya’da Türk dizilerine karşı son bir yıldır yükselen bir ilgi var. Son iki yıldır İspanya’da olan durum. İtalya ikinci önemli Avrupa pazarı olacak Türk dizileri için” yorumunu yapmış diziyi satan Ecco Rights şirketi yetkilisi. (Kaynak: Television Business International)

‘NE MAÇTI, NE ÇEKİMDİ’