Nur Yerlitaş’ın ayda 400 bin TL alacağı yazıldı. ‘İşte Benim Stilim 2016’ya tekrar dönen Nur Hanım, daha önce aldığı 200 bin TL aylık ücreti alacakmış. Yerlitaş’ın yarışmaya kendi isteğiyle katıldığı söylendi. Yapım şirketinin izlenme oranı düşünce Nur Yerlitaş’a döndüğü ve istediği parayı verdiği yazılmıştı. Ne olursa olsun bize bu para da ‘muhteşem’ geliyor! ‘Eğlence sektörü, kapitalist sistemde yüksek paraların konuşulduğu sektördür. Ama kapitalist ülkelerin doktorları, öğretmenleri, memurları ve işçilerinin maaşları onların sinemaya, konsere daha çok gitmelerini sağlayacak seviyede tutulur. Yani eğlence sektörünün tüketicileridir. ‘Asgari ücretin 1300 TL olsun mu olmasın mı?’ diye tartışıldığı bir ülkede aylık 200 bin TL’ye moda programı sunmak, muhteşem olmalı!

YENİ DİZİ EYLÜL AYINDA

Kıvanç Tatlıtuğ’u ‘Kurt Seyit ve Şura’- dan sonra reklamlarda izler olduk. “Yeni dizi çekecek mi?” sorusu cevabını buldu. Tatlıtuğ’un Star TV ile anlaşması var. Üç yıl için 2 milyon TL’ye anlaşmıştı. Dizileri Ay Yapım çekiyor. Bu ikincisi olacak. Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon senaryoyu yazıyor. Dizinin adının ‘Siyah Beyaz’ olduğu yazıldı. Eylül ayında Star TV’de yayınlanacağını öğrendim.

‘KUSURLU KARAKTER SEVERİM’

‘İftarlık Gazoz’ sevgili Yüksel Aksu’nun filmi. Arka arkaya Cem Yılmaz’ı filmlerde görüyoruz. Hani dumanı tütmeden yeni film. Ciber Kemal rolünde. Olsun, oynasın hem Yüksel Aksu’nun hali bir başkadır. CNN Türk’te ‘Afiş’ programında rolü soruldu. “Ben kusurlu karakterlerden hoşlanıyorum. Biraz böyle kusuru artırdık, (filmindeki rolünde) eksiklerini falan. Eksik olunca tuhaftır, film karakterlerinde eksiklik olunca biraz daha tamamlanmış oluyor karakter.” Fragmanlardan gördüğüm, Yüksel Aksu’nun çok iyi bildiği, gözlemlediği bölgesinden bir hikaye daha diyeyim. Dondurmacıdan sonra, şimdi de gazozcu...

SHOW TV’DEN SONRA KANAL D

Ben sık sık Show TV’de rastlamıştım; dizi reklamlara girerken bir sonraki bölümden görüntüler veriyor. Psikolojik olarak seyirciyi reklamları da izlemeye teşvik ediyor. ‘Bak neler var neler sonra sakın kaçırma’nın görüntülü hali. Baktım, Kanal D de ‘Poyraz Karayel’de uygulamaya başlamış. “Bahri Umman ile Adil Topal hesaplaşması reklamlardan sonra” anonsunu yaptı. Akıllı bir iş. Dizi pazarlama yöntemlerinde üstümüze yoktur.