SABA TÜMER KİTABININ SIRRINI AÇIKLAYINCA...

‘Tolgshow’un bu hafta konuğu, Saba Tümer’di... Kendisi, ‘21 Günde Mutluluk’ adında bir kitap yazdı. Tolga Çevik programın sonunda sordu: “Senin gibi aklı başında birine bu saçma soruyu sormak istemezdim Saba ama 21, kitabında ne anlama geliyor?” Saba, o kendisine has üslubuyla anlatmaya koyuldu ve şöyle dedi:

“Bunu sana nasıl anlatayım biliyor musun aşkım, 21 gün, biz her gün görüşürsek sen de bana alışırsın, ben de sana... Ama görüşmezsek ve ayrılırsak, 21 gün geçtikten sonra, birbirimize karşı olan alışkanlığımız biter.” Şaşıran Çevik: “Bunun için mi kitap yazdın? Bunu WhatsApp’tan paylaşsan herkese, daha iyi olurdu” dedi. Tolga Bey, aslında denemekte fayda var. Bakalım öyle oluyor mu?

SABA TÜMER KİTABININ SIRRINI AÇIKLAYINCA...

Bir kasaba sahasıydı!

Büyük takımlarımızın hazırlık maçları başladı. DSMart yayınlıyor. Biz de ilk heyecan, oturup izliyoruz, ‘Ne yapıyor bizim takım?’ diye... Galatasaray, PSV Eindhoven’la oynadı. Sonuç kötü ve oyun keyifsiz...”Düzelir” diyoruz da, büyük takım üç yemez yani... Neyse, gelelim işin temaşa kısmına... Bir kasaba sahasıydı. Top, zaman zaman kamera açısının dışına çıkıyordu... Ev ahalisi, “Kim nerede oynuyor, kim ne yapıyor anlamadık. Böyle sahalarda maç oynatıp, bir de yayınlıyorlar” diye söylendi. Spiker, “Çok büyük bir stat değil” dedi. Pardon stat? Bir önceki Fener maçı da ondan geri kalmıyordu... Böyle sahalardaki maçların yayını izlenmiyor.

SABA TÜMER KİTABININ SIRRINI AÇIKLAYINCA...

Dünya çapında kaçakçılık belgeseli

Fransız ‘13ème Rue’ belgesel kanalında bir haber dikkatimi çekti. Dünya çapında kaçakçılığı anlatıyor. Çağımızda dört kaçakçılık olayı büyük iş yapıyor; silah, sahte ilaç, göçmen ve kokain... 2016’daki kaçakçılığın kârı, tam 870 milyar dolar. Göçmen kaçakçılığının ara başlıkları ise şöyle, fuhuş, esaret ve çocuk kaçırma. Birden aklıma şu bizim hastanelerde ortaya çıkan çocuk anneler ve bebekleri geldi! Büyük çoğunluk Suriyeli diye yazıldı (!)