Pazartesi yazısını mecburiyetten pazar öğlene kadar yazmak zorundayım. Sayfaya yetişmesi için. “Bu nedenle seçimde ekran ne alemdeydi?” sorusunun cevabını veremiyorum. Neler olacağını tahmin etmek az çok mümkün ama. Muhtemelen kanallarımız, alacalı bulacalı tahmin stüdyolarıyla “En net rakamları biz verdik” telaşında olmuşlardır. Koca bir yıl durmadan usanmadan, “Dön baba dönelim” hikaye anlatan gazeteciler, uzmanlar, siyasiler yine konuşmuşlardır. “İlk sonucu biz verdik” reklamı için haber kanalları sıraya girmiştir. “Şu kanal iktidar yanlısı davrandı” şikayetleri yinelenmiştir. TRT’nin iPad kazanan talihlileri belli olmuştur. Ve televizyonlar için gerçekten yorucu bir gün sabaha karşı son bulmuştur...


OKAN GÖBEĞİ İNDİR FENA BÜYÜMÜŞ
Okan Bayülgen yaz tatiline girecek. Göbek almış başını gitmiş. Tatilde mutlaka bu göbek inmeli. Eh boy da kısa olunca, yerden bitme olayına gidiş hızlanmış. Ben bunları rahat yazıyorum çünkü burada, televizyonda programlarda kendi halini görüp yazan ender vatandaşlardan biriyim. Yani gönlüm ferah.

‘ASİ’ DÜNYA ÇAPINDA İZLEEN TESCİLLİ DİZİMİZ OLDU
‘Asi’ dizisinin üzerinden çok sular aktı bizde. Ama biz unutsak da ‘Monte Carlo Televizyon Festivali’nde dünyada en çok izlenen ‘soap opera’ sıralamasında ilk üçe girme başarısını gösterdi. Ve nasıl denir, televizyon tarihine geçti. Dizilerimizin ticari ve reyting oranı açısından başarısı sanırım önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Türk dizileri şu sıra ‘en popüler diziler’ içinde yer alıyor dünyada. Bu bir gerçek. Bu ödül de aslında onun belgesi oldu.

BAY TAHMİN 200’Ü DEVİRDİ
Bazı sessiz programlar vardır. Sessizdir ama acayip fazla izleyicisi, hayli güçlü sosyal medyası mevcuttur. Bunlardan biri de ‘Bay Tahmin’. Murat Özarı ve Fikret Engin sunuyor. Cuma geceleri TV8’ de yaklaşık bin 500 paralı mesaj alıyorlar. ‘Boğaların günde üç kilo havuç, altı adet yumurta yediğini’ de öğretiyor bize bu arada!

AYŞEGÜL ALDİNÇ’TEN FOTOŞOPÇA BİR CEVAP!
Ayşegül Aldinç yeni single çıkarıyor. Fotoğrafı CADDE’de görmüşsünüzdür. İddialar fotoğraflarda ‘photoshop operasyonu’ yapıldığı yönünde. Ayşegül Aldinç şöyle cevaplamış; “Beğenin ya da beğenmeyin ama son fotoğraflarıma yine ‘photoshop mucizesi’ kalıbını basmış birileri. Aslını görseniz inanacak mısınız? Hiç mecbur olmadı- ğım halde gösteresim var diyorum ve konuyu kapatıyorum. Photoshopsuz kalmayın vesikalık fotoğrafınız güzel olsun!”

REHBERiM
TATİLE ÇIKMADAN ÖNCE!
İlahiyatçı Mustafa Karataş’ın ‘Muhabbet Kapısı’nda bu hafta İslam’da tatil ve eğlence konusunda merak edilen konular konuşulacak. Beş yıldızlı otellerde tatil yapmak israf mıdır? Kadın ve erkek karışık eğlenceler seyredilebilir mi? Tesettür mayosuyla erkeklerin bulunduğu yerde denize girilir mi? Eğlence ve oyunlar için verilen para israf olur mu? Yabancı birine masaj yapmak caiz midir? Nişanlılar tatile gidebilir mi? Aynı dairede yabancı iki aile tatil yapabilir mi? Tatil namaz kısaltılabilir mi? Tatil yerine Umre’ye gidilebilir mi? Turistlerin bulunduğu yerlerde Müslüman kadının kıyafeti nasıl olmalıdır? Gayri Müslim aşçıların yaptığı yemekler yenir mi? Eğlence amaçlı oynanan tavla ve kağıt oyunları günah olur mu? 22.05’te Kanal 7’de. Yorumsuz.