'Darısı Başımıza' final yapıyor. İzlenme oranlarında gün birincisiydi. Peki niye bitiyor? Üç reyting yetmiyor. ‘Bedava ‘’Güldür Güldür Show’ tekrarları da aynı reytingi alıyorsa, niye para verelim?’ diye düşünülmüş olabilir. Bana gelen bilgilerin ana fikri bu... Diziyi çeken şirket ‘Erkenci Kuş’u da izleyiciyle buluşturuyor. Yapım, 8.5 reyting alıyor. “Bizim kanalın dizisi niye almıyor?” diye sorulduğunu tahmin ediyorum. Valla bizim ev ahalisi izliyordu ‘Darısı Başımıza’yı... Hiç de fena değildi.

O bile final yapabilir

Show TV’nin diğer yazlık dizisi ‘Meleklerin Aşkı’ da gün birincisi oluyor. İzlenme oranı total izleyicide 4.84... (son hafta) Yeni sezon için bu oranın bile yeterli olmayacağı iddia ediliyor. “Görevini tamamlar, finali yapar” deniliyor.

SHOW TV DİZİYİ NEDEN KALDIRDI

EKRANIN KERİME NADİR’İ YAZACAK

‘Güllerin Savaşı’,’ Adını Feriha Koydum’, ‘Asla Vazgeçmem’ ve en son ‘Fazilet Hanım ve Kızları’nı yazan Sırma Yanık’tan yeni bir dizi geliyor. Ekim ayında Show TV’de başlaması bekleniyor. Dizinin cast çalışmaları devam ediyor. Adı büyük ihtimalle, ‘İki Kız Kardeş’ olacak. Entrikaların hası geliyor yani... Bu konuda Melhis Civelek’i de es geçmemek lazım, dip not...

ÜÇ MAÇIN EKRAN GERÇEKLERİ

Galatasaray, Tunus’a gitti. 36 derecede maç oynadı. 140 bin euro’yla kasasını
dolduracağı söylenmişti. Oynanan stat 60 bin kişilik... Biletlerin satıldığı söylendi. Baktık, GS TV’de stat boş... Tunus takımı tekme tokat giriyor bizimkilere... Ev ahalisi, “100 bin euro için mi bütün bunlara katlanıyorlar?” dedi. Bir başka karşılaşma maçı TRT Spor’da. Stat boş. Böyle mi açılış olmalıydı? Fenerbahçe de Feynoord ile oynadı. Yeni başkanla ilk maç ve stat idare eder. Hani nerede çoşku? Türk takımlarının marka olması gerçeği, bu örneklerde gizli olmasın?