Sünger Bob’la tanışmam yeni oldu. İki yıldır bu çizgi filmi izleyen bir hayranı sayesinde... Ve bu kuşak çocukların en çok izledikleri çizgi filmlerin başında geliyor. Hem bizde, hem başka ülkelerde. Ama bugün çizgi film, Ukrayna’da ‘afaroz’ edilme tehlikesiyle karşı karşıya. Bob ve arkadaşı deniz yıldızı Patrick arasındaki ilişki nedeniyle.
Toplum ahlakını korumaktan sorumlu Ukrayna Ulusal Komisyonu bu suçlamayı (!) yapmış. Rapor hazırlamış ve demişler ki, “Bob ve Patrick eşcinsel bir çift oluşturarak çocukların ahlakını bozuyor, derhal televizyonlarda yayını durdurulsun!”

İzleyen çocuk dikkat dağınıklığına uğruyormuş
Bu, Sünger Bob’un başına gelen ilk ‘kaza’ değil. Bizim Bob, geçen yıl ABD’de Virginia Üniversitesi’nin gadrine uğramış! Küçüklerin bu çizgi filmi 9 dakika izlediğinde beyinlerinin ‘gevşediği’ni, bunun sonucu olarak, dikkat ve öğrenme bozukluğuna uğradığını öne sürmüş araştırmacılar!

Ülkede istenmeyen çizgi filmler
Bu ülkenin afaroz ettiği çizgi film sadece ‘Sünger Bob’ değil. ‘Simpsons’, ‘Family Guy’ ve ‘Futurama’ için de bu komisyon ‘ülkeden uzak dursun’ raporu vermiş...

HABER KANALI HABER BULAMADI, F.BAHÇE MAÇININ TEKRARINI YAYINLADI!

Taktım ben bu işe. Haber kanalı NTV’de çarşamba akşamı, saat 22.32’de S.Moskova-Fenerahçe maçının tekrarı yayındaydı...
Bu ne anlama geliyor? “Elimizde habere dair hiç bir şey yok, bari Fenerbahçe’nin maçını yayınlayıp izleyici kapalım!”
Oğuz Haksever’i de “Çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederiz” diye emekliye ayırabilirler bundan böyle! Belgeseller güzel, hoş, bir şikayetimiz yok. Ama NTV artık, “Haber kanalıyım” demesin. Hatta hiç haber vermeden bir belgesel, spor kanalı olsun, biz de rahatlayalım. Demek istediğim budur..

DiZiLERDE OYUNCU TRANSFERi SADECE BiZDE YOK

‘Game of Trones’ dizisi şimdiden 3’üncü sezon hazırlığına başladı. Yeni sezon Mart 2013’te başlıyor. Yapımcılar Kral Mance Rayder rolü için ünlü bir ismi seçti; Ciaran Hinds. Hinds, daha önce ‘Rome’ dizisindeki Jules Caesar rolüyle adını duyurmuştu. Bizden bir farkı var; transferler daha ağır ve okkalı oluyor!

REHBERiM

“EŞCİNSELLİK HASTALIKTIR” DİYENLERE!

Marry ile oğlu Bobby’nin kimlikleri üzerine bir drama. Ötekileştirme ve bireysel özgürlüğün pembe olmayan bir dünyadaki gerçekliği...
‘Dualar Bobby İçin / Prayers For Bobby’ gerçek bir öykü, sürükleyici bir senaryo, iyi bir ekip ürünü! Sigourney Weaver’ın oyunculuğunu döktürdüğü etkileyici bir film.
(MOVIEMAX FAMILY/ 20.30)

BU MAÇ ÇOK ÖNEMLİ: TÜRKİYE-PORTEKİZ

Avrupa Basketbol Şampiyonası grup eleme maçları devam ediyor. Türkiye bugün, Portekiz’le karşılaşıyor. Gruptan çıkması için bu maçı kazanması gerekiyor. (NTV SPOR / 20.30)