Ali Eyüboğlu, Milliyet Televizyon dergisinde geniş bir “TNT yeni sezonda ne yapacak?” yazısı yazmış. Beklendiği üzre TNT ‘dizi tuzağına’ düşmüş. Bu kaçınılmaz. Kaçarı yok. İlk göze çarpan ‘süper transfer’ Nihat Doğan. Bir daha yine yeniden ‘Hababam Sınıfı’ çekiliyor. Nihat Doğan başrolde. Gerisi şimdilik önemli değil. Diziyi bu isimle götürecekler. Yine yeniden ‘Memoli’ ve ‘Gülbeyaz’...
Mesela Fox TV... 2007’de yayına başladı. Dizileri son iki yıldır oturdu. Belli yapımcılar ve senaristlerle çalışıyor. İki dizinin yapımcısı ve senaryo ekibi aynı. Yine kendi ünlendirdiği yapım şirketi oldu. Kendine özgü bir formatı var dizilerinde. Bu sene takip edeceği kanal olduğu için Fox’u örnek verdim.
TNT bu yılı es geçer. Saner Ayar yeni bir kadro kuruyor. Bu yıl TNT yeni haliyle hatırlanacak kanal olacak. Bu sene başlayacağı iş ve dizilerin büyük bölümü zaten seneye olmayacak. Onlar da bunu biliyor. Kısa dönemde rakipleri “Dizilerimle varım” dediği zaman diliminde Star, Fox ve TRT’dir. Bakmayın Samanyolu TV’nin dizilerinin de bayağı ciddi bir alıcısı var. Hatta bir kenara koyduğumuz Kanal 7’nin bile. Bu arada bir de TV-En gelecek.
Bu sene yaşanacak dizi patlaması yazısını başka güne bırakıyorum, yeri gelmişken bir satırla geçiyorum. Bir de bu olay var tabii ki. Gelelim TNT’ye. Bu yıl Hülya Avşar ve evlilik programındaki tantanalarıyla haber oldu kanal. Seneye bu sayı artar tabii ki. Bir sonraki sene neler yapması gerektiğini yani önünü görür kanal. Asıl o zaman yapacağı işler önemlidir. Laf aramızda hakikaten bu kadar çok kanal ve diziyle siz ne yapacaksınız? Yani izleyici...

TRT’DE DİZİ ŞENLİĞİ
Bayramda özel kanallar sinema filmlerine ağırlık verirken TRT, ‘Yerden Yüksek’in yeni iki bölümünü ekrana getiriyor. Salı ve perşembe günleri. Bir yerde bayramlık dizi de böyle oluyor.

REHBERiM

BAYRAM TV’DE SİNEMA DEMEK

Bugünden itibaren çok izlenen kanallarımızda
bol bol film var. İşte seçtiklerim;

BAŞKA BİR VAHŞİ BATI:
TNT önemli bir filmi ekrana getiriyor; ‘Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikasti’... Sonunda ne olacağını bilinmesine rağmen yarattığı etkileyici atmosferiyle sonuna kadar keyfi çıkacak bir yapıt. Özellikle Jesse James’in öldürülüşünden sonraki son 20 dakika. Yani film bitti denilen bölüme dikkat çekiliyor. (20.00)
STANDART KOMEDİ: Robin Williams ile John Travolta komedisi ‘İki Babalık’. Bu tabiri çok tuttum: “‘Bacak arasına golf sopası’ esprilerinden hâlâ bıkmadıysanız bu film izlenebilir!” (MOVIEMAX PREMIER/21.00)

3D FİLMİ HD KANALINDAN İZLEYİN:
‘Dip’ filminin yapımcısı James Cameron bildik filmi ‘Abyss’in korku türünü çekmiş. 3D boyutunda muhteşem mağara ve deniz altı görsellikleri mevcut. Star HD ile zevkli olur. Bu kanal da sadece D-Smart platformunda var. (20.00)

BU FİLMİ İZLERKEN BİR GERÇEĞİ DE UNUTMAYIN!
Kanal D Ramazan ayında gösterecekti. Sonra vazgeçti. ‘Takiye’, Avrupa’ da çok yaygın bulunan İslami yatırım şirketlerinden birine parasını kaptıran bir ailenin dramını anlatıyor. Konu pek bildik değil mi? Çekim olarak şöyle yazılmış beyazperde.com’da: “Aslında son derece başarılı bir kurguya ve sarkmayan bir tempoya sahip filmin en büyük kusuru sonradan yapılan dublajın sırıtıyor olması.”
Gecenin izlenmesi yararlı filmlerinden! Muhafazakar kanallarımızda bulmanız mümkün değil... (KANAL D/23.00)