Kulağıma gelen TRT, bir dijital platform işini kendi içinde yürüyor. Bu platform için yapılacak Osman Nail Doğan’ın bir işinden bahsediliyor. Yeni, taze benim de yeni haberim oldu. Bir proje hayli iddialı ve kapsamlı. ‘Top Gun’ benzeri bir iş... Bayağı somut bir çalışma onu söyleyeyim. TRT’nin sevdiği yapım şirketi Es Yapım’dan geliyor diye söylediler. Tom Cruise kim olacak acaba?

SARAN YAPIM İŞİNDE

Saadettin Saran spor kanalı konusunda uzman. Dizi yapım işine de girdi. Bir şirket kurdu. İlk işi Bergüzar Korel’in oynadığı dizi olacaktı Exxen için. Hamilelik nedeniyle iptal oldu. Saran Medya yapacaktı. Şimdi öğrendim ki bir sert gençlik dizisi projesi olmuş. Bir açık kanala yapılacak. Yazım aşamasına geçilmiş.

‘BOZKIR’ YENİ SEZON GELİYOR

Ev ahalisinin pek beğendiği diziydi ‘Bozkır’, ikinci sezon olacak Blu TV’de. Yazım aşamasına geçildi. Ekim sonu biter diye tahmin ediliyor. 2022 yaz çekilmesi düşünülüyor. Seyfi (Yiğit Özşener) ve Nuri Pamir (Ekin Koç) hariç ekip yenilenecek.

BBC UYARLAMA

BBC ‘Mistress’ dizisi uyarlaması çekilecek. Anlaşma imzalandı diye biliyorum. Şafak Pekdemir başrolde olacak.

KIRKPINAR FİNALİNE BÜYÜK İLGİ

DMAX kanalı Edirne’de yapılan Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ni yayınlıyor. Kanalın yapımlarını başka ülke izleyicisi de takip ediyor. Yağlı güreşlere büyük ilgi olduğunu biliyorum. Bilgehan Demir bu işin başında. Sordum, “Bu yıl nasıldı?” diye. Geçtiğimiz pazar günü yapılan 660’ıncı Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin finali yedinci olmuş. Demir’in verdiği bilgiye göre hem pazar hem cumartesi sosyal medyada gün ikincisi olmuş. Burada yazmıştım 2019 yılında da benzer bir sıralama var. DMAX’in en çok izlenen programı. Eylül ayında Antalya’da yapılan Elmalı Yağlı Güreşleri de bu kanalda.