TV’NİN EN ÇOK İZLENDİĞİ GÜNLER HANGİSİ?

En çok televizyonu bu yıl hafta içi çarşamba, hafta sonu ise pazar günleri izlemişiz. TİAK raporu (TV İzleme Ölçümü 2020 Yıllığı) böyle diyor. İzlemenin en yüksek olduğu bugünlerde ve en çok izlenen zaman diliminde ne var ne yok bakayım dedim. Çarşamba, Kanal D ‘Sadakatsiz’, Atv ‘Kuruluş Osman’ yayınlıyor. Her iki dizi çekişiyor. Star bugüne yeni dizisini koydu ‘Annemizi Saklarken’... ‘Kanunsuz Topraklar’ FOX’un arkasında durduğu dizi, ilk 10 içinde bu zorlu günde. Pazar gününe baktığımızda TRT’nin ‘Teşkilatı’ ve Kanal D’nin ‘Yargı’sı var. Star TV’nin yeni dizisi ‘Kaderimin Oyunu’nu bugüne koydu. FOX’un ‘Elbet Birgün’ü final yaptı. Bakalım bugüne ne koyacaklar?

Dizisi olmayan tek kanal

Bu iki en çok izlenen güne dizi koymayan bir kanal var; Show TV. Bugün ‘Öldürme Arzusu’ filmini koymuşlar. Pazar günü ise vazgeçilmez ‘Tosun Paşa’ var. TV her iki güne ‘MasterChef Türkiye’yi koyuyor. Atv’nin klasiği ‘Kim Milyoner Olmak İster’de pazar günü yayında.

BİR KORE DİZİSİ UYARLAMASI

MF Yapım olsun MED Yapım olsun ‘Kore dizilerinin yerli hali uzmanı’ yapım şirketleri. Daha önce bu dizinin bilgisini vermiştim köşemde; ‘Mahkum’. Orijinalinin şöyle bir ilk bölümünü izledim. Kore dizileri bizim ‘beğeni’ standartlarımıza uyan bir anlayışta yapılıyor. Bir ‘plastik oyunculuk, hikaye’, bizde seviliyor bu nedenle Kore işleri arka arkaya uyarlanıyor. ‘Mahkum’ onlardan biri. Ben İsmail Hacıoğlu üzerinde durmak istiyorum. Çok farklı rollerde izledik. ‘Çocuk’ dizisinde Merve Çağıran ile olan sahneleri etkileyici bir ‘nefret ve aşk’ halini bizlere anlatıyordu. ‘Ayla’ ile dünya çapında bilindi Hacıoğlu. Her sene film, dizi ne varsa, yapıyor. Sonuçta külliyata baktığımızda, karışımızda iyi bir oyuncu var. ‘Mahkum’da ikiz kardeşleri oynuyor zıt karakterli. Bir de ev ahalisinin beğendiği romantik diziler oyuncusu Onur Tuna’yı karşıt bir rolde cumhuriyet savcısı olayların adamı Fırat Bulut rolünde izleyeceğiz.