Şu sıralar dizilerin transfer mevsimi... Transferin en yoğun olduğu ülkelerden biriyiz. En son ismi geçenlerden biri de Hande Ataizi oldu. ‘Yasak Elma’ya katılacağı söylendi. Hatta yemek bile yenmiş. O derece yani. Peki yapıma dahil olacak mı? Kulağıma gelen, hayır. Duyduğum, diziye ‘Taze kan’ olacak.

NETLFIX’E DİZİ ÇEKECEKLER Mİ?
Bir başlık da Netflix cephesinden... Malum, oyuncularımızın yeni ümit kapısı Netflix. Hem iyi ücret hem de dünya kapılarını açma fırsatı falan. Kenan İmirzalıoğlu ile Cansu Dere’nin birlikte bir projede yer alacakları haberi yayıldı. Yakın markaj yapan isimlere sordum. İmirzalıoğlu’nun yeni bir proje aradığını söylediler. Ama Dere’yle beraber herhangi bir durum söz konusu değil... Netflix projesi hayal yani. İmirzalıoğlu Netflix’e bir dizi yapar ama sürpriz olmaz.

‘YASAK ELMA’ YA KATILIYOR MUBBC’NİN PROGRAMINI BURADA YAPAMAZSIN
Ev ahalisi, BBC Earth kanalının yeni bir kuşağını keşfetti. Saat 22.00’de başlıyor. En son ‘Süpermarket Sırları’ vardı. Gregg Wallace ve gazeteci Babita Sharma hazırlayıp sunuyor. Wallace, ünlü bir sunucu... ‘Master Chef’ yarışmasıyla adını duyurmuş. Aynı zamanda marka olmuş bir manav diyelim. Süpermarketleri dolaşıyorlar, marka farkı gözetmeksizin, ‘Bu üründe trans yağ yoktur’ , ‘Bu balık konservede Omega 3 vardır’ ve ürünlerin ne kadar sağlıklı olduğunu anlatan yazıları bir güzel masaya yatırıyorlar. Ev ahalisi, “Bizde kolaysa yapsınlar bakalım. Gizli reklam diye her tarafı buzlamaktan başka bir şey bilmezler” dedi. Şimdi moda ya marketlerdeki fiyatlar. Bugüne kadar bir tane televizyon kanalı girip de buradaki ürünlerin fiyatlarını, gerçek yüzlerini anlatan bir program yapabildi mi? Bıraktık özeli, TRT’nin böyle bir programı var mı ya da yapabilir mi? Tereyağlar gerçek mi, yoğurtlar yoğurt mu mesela?