Sinema haberleri bu havada veriliyor. Mesela ‘Yaz tatilinde boş durmuyor’ diye yazıyorlar. Tuba Büyüküstün iddialı bir filmin çekimlerinde; ‘Rüzgarın Hatıraları.’ Ağustos ortalarında da ‘Kara Para Aşk’ın yeni bölümlerinin çekimleri başlayacak; koştur koştur diziye.
Farah Zeynep Abdullah da yaz aylarını boş geçirmiyor; ‘Bi Küçük Eylül Meselesi’nde rol almıştı geçen yaz. Bu yıl da Çağan Irmak imzalı ‘Unutursam Fısılda’ adlı filmde oynuyor. Bir isim daha; Erkan Can. ‘Mazlum Kuzey’ filmini çekiyor.
Bu Önder Açıkbaş’ın pek tutmuş ekran karakteri; film oldu. Malum ağustos ayı ortalarında çekimleri başlayacak ‘Kara Para Aşk’ta da oynuyor Erkan Can. Yani film bitiyor; Erkan hocam eve uğramadan dizi setine.
Bizde her şeyde bir acele var. Adam bir film için bir sene oturuyor; düşünüyor, rolüne hazırlanıyor filan. Bizde; ‘tak’ rolü de yaparız, diziyi de çekeriz.
Yetenek mi, çalışkanlık mı, üretkenlik mi? ‘Hazır teklif varken sağlımız yerindeyken,
paramızı kazanalım, yaşlılıkta lazım olur’
hali mi yoksa?

BEN DEMİŞTİM HİKAYE BU

“Dizide kendisine ‘her an espri yap’ karakteri verilmiş, böyle bir rol biçilmiş. Devir, ‘Trend Topic’ devri. Veciz sözlerin pek bir alıcısı var. ‘Şebnem’in sözleri’ gibi bir ‘hashtag’ nasıl da iş yapar. Bunu düşünüp, özel cümleler kurmuşlar, yani bu karakteri esprileri ile öne çıkarıp, dizinin izlenme nedenlerinden biri olarak saptamışlar bence...”
16 Temmuz tarihli yazımda ‘Kaçak Gelinler’, Selin Şekerci yorumu.
“Ne yorum ama! İyi ki bulmuşsun bulmasan çok üzülecektik.” Senarist böyle demiştir okuduysa. Her an espri yapıyor bizim Şebnem karakteri, durmuyor...
Bizim seyirci de aynen yazdığım gibi ‘Topic’ yapmış. Dünya Trend Topic listesinde 3 saat boyunca ilk 10’da yer almış. (Cine5’te yayınlanan ‘Dizi Magazin’den bilgi alınmıştır). Bizim ‘Trend Topic’te ise birinci olmuş.

ÇAĞLAYAN HASHTAG

Meşhur ‘hashtag’ CNN Türk ‘Ne Oluyor’ programında, ‘ne olduğunu’ şaşırdı.
Şirin Payzın ‘heyecan ve telaşla’ polisin polise operasyonunu işledi. ‘Çağlayan’da ne oluyor?’ konu başlığıydı. Payzın, Twitter ortamından tartışma konusunun paylaşılacağını bizlere anlattı:
“Çağlayan’da ne oluyor etiketi (Şirin Payzın ‘hashtag’ gibi söyledi, ben böyle yazıyorum!) ile eeee bi hashtag açtık (dağılıyor nedenini bilmiyoruz) diyelim...”
Cümleyi bitirdi, bitirdi de kendisi de bitti.