YAZLIK ROMANTİK KOMEDİ REKABETİ: BEŞ YENİ DİZİ

Her yaz bir ‘romantik komedi’ projesi yapılır. Bir bölümü yaz biter onlar da biter, bazıları biraz daha devam eder. ‘En romantik çiftler hangileri?’ tartışması başlar. Bu yıl daha hızlı bir giriş yapıldı. Köşeler şimdiden kapıldı. Beş yeni romantik komedi dizisi yapılıyor. NTC, ARC Film, Süreç Film ve OJO Pictures (‘Hekimoğlu’ yapımcısı) şu an bilinenler. Peki ayrıntılar belli mi?

Erkekleri belli

Kanal D için yaz dönemine NTC, ‘Aşkın Tarifi’ adlı romantik komediyi hazırlıyor. Yönetmen Deniz Koloş, senaristler Leyla Uslu Oter ve Doruk Erengül. Birlikte ‘Zümrüdüanka’yı yazmışlardı. Birbirlerini tanımaları avantaj tabii ki. Şimdilik erkek başrol belli; Kadir Doğulu.
Show TV’ye OJO Pictures ‘Can Tavanlar’ diye bir dizi hazırlıyor. Senarist Meriç Acemi. Sektörün en verimli ve yaratıcı senaristlerinden. ‘Ufak Tefek Cinayetler’ dikkatleri üzerine çeken işi oldu. En son Netflix’e ‘Aşk 101’i yazdı. Yine iddialı bir iş çıkacağı kanaatindeyim. Oyuncu kadrosunda erkek tarafı belli; Kubilay Aka. ‘Çukur’un Celasun’u, sonra ‘Aşk 101’ de Kerem karakterindeydi. NTC Film bu alanda “Uzmanız” diyen bir yapımcı. Ev ahalisinin beğenerek izlediği ‘Afilli Aşk’ yapımcısı. Bakalım benzer bir kalitede iş çıkacak mı?

Yıllar sonra...

Kulağıma gelen Star için Süreç Film, şu an Amazon dijital platformda yer alan popüler dizi ‘Baker and Beauty’nin uyarlamasını çekim aşamasında. İsrail Keshet, uluslararası işin ABD dahil birçok uyarlaması yapıldı.
Yapım şirketinin bir diğer işi Atv’ye. Şimdilik adı ‘Teklif’. Değişme durumu var. Uzun bir aradan sonra Tomris Giritlioğlu’nun bir hikayesi. Yine Antakya’da geçiyor. ‘Asi’ ve ‘Sıla’ da öyleydi. Yönetmen Hülya Bilban olacak.

Devam edecek

Romantik komedi olayının devam eden örneği ‘Sen Çal Kapımı’ da büyük olasılık yaz aylarında da devam edecek, benim kulağıma gelen bilgi...

Sayı artabilir

Konuştuğum sektörün tecrübeli isimleri yaz aylarında yeni dizi sayısının sekizlere ulaşabileceğinden bahsediyorlar. Şimdilik benim bildiğim beş dizi mevcut.