Geri Dön

Suzan Kardeş kimdir, aslen nereli? Suzan Kardeş hakkında bilinmeyenler...

Kariyerine makyözlük yaparak adım atan Suzan Kardeş kimdir konusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 9 yıllık aranın ardından yeniden ekranlara dönen İbo Show'a konuk olacak olan Suzan Kardeş hakkında araştırmalar devam ediyor. Birçok tiyatro topluluğunda makyözlük yapan Suzan Kardeş konusunda araştırmalar tüm hızı ile devam ediyor. Peki Suzan Kardeş kimdir, kaç yaşında? İşte bilinmeyenleri...

Suzan Kardeş kimdir, aslen nereli? Suzan Kardeş hakkında bilinmeyenler...

Suzan Kardeş kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 9 yllık aranın ardından ekranlara geri dönen İbo Show'a konuk olacak olan Suzan Kardeş hakkında araştırmalar devam ediyor. Kariyerine Hürriyet Gazatesi'nde başladıktan sonra Şan Tiyatrosu'nda saç ve makyaj yapımıyla çalışmayı sürdüren makyöz bu alanda kendini geliştirdi. Peki Suzan Kardeş kimdir, kaç yaşında?

SUZAN KARDEŞ KİMDİR?

Suzan Kardeş (d. 15 Nisan 1960, Kosova), Türk makyöz, şarkıcı ve oyuncu.

Aslen bir Kosova Türkü olan Kardeş, iş hayatına Hürriyet gazetesinde başladı. Burada çekilen fotoromanlarda rol alan oyunculara makyaj yaparak mesleğinde gelişti. Şan Tiyatrosu'nda saç ve makyaj yapımıyla çalışmayı sürdüren makyöz; birçok tiyatro topluluğu ve film ekibinde makyaj uzmanı ve kuaför olarak yer aldı. 1995 yılından başlayarak Beşiktaş Kültür Merkezi'nin saç ve makyaj çalışmaları görevini yapmaya başladı. Türkiye İş Bankası reklamlarında oyuncu Haluk Bilginer'e yaptığı Atatürk makyajı ile ses getirdi.

1985 yılından itibaren Sezen Aksu'nun tüm sahne ve çekim makyajlarını yaptı. Goran Bregoviç'ten Türkân Şoray'a kadar birçok ünlünün sahne makyajını gerçekleştirdi. 1992 yılında Bekriya adında bir "meyhane" açarak 12 yıl boyunca işletti. Meyhanede söylediği mikrofonsuz, akustik Rumeli türküleriyle eski dönem Bosna sevdalinkalarından yola çıkarak, Sezen Aksu'nun desteğiyle Bekriya adlı bir sanat müziği albümü çıkardı. Bir filmde oyunculuk da yapan, Bir Demet Tiyatro dizisinde "pencereden bakan kadın" olarak yer alan ve halen çalışmalarını sürdüren sanatçının, yeni bir müzik albümü, bir film ve bir kitap projeleri bulunmaktadır.

2009 yılında Kuruçeşme Arena'da sanatçı Sezen Aksu ile albüm tanıtımı için birçok sanatçı ile düet yaptı.

Diskografisi

Bekriya (2007)
Bekriya II - Balkania (2008)
Makyaj Odası Şarkıları (2009)
Bekriya 1 & Bekriya 2 & Ninno (2010)
Bekriya III - Bal ve Kan (2011)
Bekriya VI - Bekri (2012)
Yarım Hava Çalsana (2013)
Şişede Bade Durmaz (2015)

Filmografisi

Oyuncu

Bir Demet Tiyatro - 2000
Organize İşler - 2005
Komedi Dükkanı - 2008
Mavi Kelebekler - 2011
Muhteşem Yüzyıl - 2012 (konuk oyuncu)
Seksenler - 2012-2017 (Fato Ana)
Toprağın Çocukları - 2012
Arkadaşım Hoşgeldin - 2014
Yapışık Kardeşler - 2015
Nadide Hayat - 2015
Müdür Ne'aptın - 2016
Çocuklar Duymasın - 2017-2019 (Kadriye)
Şevkat Yerimdar - 2018 (Kendisi, konuk oyuncu)
Tolgshow - 2018
Çocuklar Duymasın - 2018 (Yılbaşı Özel Bölüm) Kendisi
Seksenler - 2019- (Fato Ana)
Çok Güzel Hareketler 2 - 2019 - (2020 Yılbaşı Özel Bölümü) Kendisi

Lenfoma tedavisi gören Boğaç Aksoy kemoterapi aldığı anları paylaştıKanal D'de ekranlara gelen fenomen dizi 'Arka Sokaklar'da 'Volkan Komiser' karakterine hayat veren Boğaç Aksoy, geçtiğimiz ay önce lenfoma kanserine yakalandığını duyurmuştu. 31 yaşındaki oyuncu, üçüncü doz kemoterapi alırken sosyal medya hesabından duygularını diye getirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet