Geri Dön

Üç Kuruş Leyla kim? Leyla'yı oynayan Aslıhan Malbora boyu ve yaşı kaç, dizileri neler? İşte, hayatı

Aslıhan Malbora, Üç Kuruş dizisinde Leyla karakterine hayat veriyor. Dizideki performansıyla adından söz ettiren oyuncu, Afyon'da doğdu ve eğitimini de İstanbul'da tamamladı. Peki, Üç Kuruş'un Leyla'sı Aslıhan Malbora dizileri neler?

Üç Kuruş Leyla kim? Leyla'yı oynayan Aslıhan Malbora boyu ve yaşı kaç, dizileri neler? İşte, hayatı

Üç Kuruş dizisi oyuncuları ile pazartesi akşamlarına damga vurmaya devam ederken Leyla karakteri ile Aslıhan Malbora öne çıkıyor. Güzel oyuncu, üniversite yıllarında oyunculuk eğitimi aldı. İlk deneyimini de Seven Ne Yapmaz adlı dizi ile elde etti. İşte, Aslıhan Malbora hayatı...

ASLIHAN MALBORA KİMDİR?

Güzel oyuncu, 27 Mart 1995 tarihinde Afyon'da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul eğitimlerini Afyon'da tamamladı. Yükseköğrenim için 2012 yılında İstanbul'a geldi, İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda ve Kimya Mühendisliği bölümlerinde öğrenim gördü. Üniversite yıllarında oyunculuk eğitimi almaya başladı. Akademi 35.5 Sanat Evi'nde bir yıl temel oyunculuk, hareket ve sahne dersleri aldı.

Oyunculuğa 2017 yılında Seven Ne Yapmaz dizisinde canlandırdığı Zeynep rolü ile başladı. Kalbimin Sultanı (2018) Saliha Sultan karakterini, Her Yerde Sen (2018) dizisinde Ayda, Gel Dese Aşk dizisinde Derin rollerini canlandırdı. Aile Hükûmeti (2020) adlı komedi filminde Zeynep karakterini canlandırdı. Oyuncunun boyu 1,66'dır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber