Geri Dön

Ümit Kantarcılar: Rolüm için cam üfleme dersleri aldım

Daha önce birçok farklı yapımda rol alan ve 'Kazara Aşk' dizisinde de 'Civan Saydam' karakterine hayat verecek olan Ümit Kantarcılar, hem dizi hem de özel hayatıyla ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Ümit Kantarcılar: Rolüm için cam üfleme dersleri aldım

Yapımını Koliba Film'in üstlendiği, Star TV ekranlarında 24 Haziran Pazartesi akşamı başlayacak olan 'Kazara Aşk'ta başrolü Sude Zülal Güler ile paylaşan Ümit Kantarcılar, dizideki rolünü ve kendi hayatını anlattı.

'Kazara Aşk nasıl bir dizi?' sorusuna hayat veren Kantarcılar, "Her şeyden evvel sıcak bir aile komedisi… Kazara çukura düşen iki kişinin hayatına yalanların sarmal olması ve ailelerin de bu yalanlar ve bilinmezliklerin tam ortasında kalışı sonrası başlayan zoraki ve kazara bir aşk hikayesi…" dedi.

KARAKTERİNİ ANLATTI
Dizideki karakterinden bahseden Ümit Kantarcılar, "Aşkın tam tarifini bilmeyen Civan, hayatı iş ve eğlence odaklı yaşarken, aslında işlerin öyle olmadığını yavaş yavaş bir hayat dersi ile alacak gibi… Başta Şimal ve Civan arasında bir aşk yok, yani işler gerçekten böyle başlamıyor... Ama Şimal, hayatı bizim Civan’a öğretecek gibi duruyor" diye açıkladı.

'Civan, Gaziantepli köklü ve zengin bir ailenin oğlu. Şimal ise Karadenizli bir ailenin biricik kızı… Kültürler, gelenekler, adetler hep farklı… Birdenbire ortaya çıkan sürpriz bu birliktelik aileler arasında sorunlar oluşturacak mı?' sorusuna yanıt veren oyuncu, Orada çok güzel bir lezzet var, Gaziantepli  ve Artvinli aileyi izlerken bu şehirlerimizin kültürel zenginliklerini de göreceğiz... Gaziantep’in o şatafatlı, o büyük ve gösterişli örf ve adetlerinin yanında Karadeniz’in tevazu içinde daha minimal kalması çok tatlı durumları ortaya çıkarıyor" dedi.

Ümit Kantarcılar: Rolüm için cam üfleme dersleri aldım

ROLÜM İÇİN DERS ALDIM
Hayat verdiği Civan karakterinin cam işleme konusunda ustalığı için ders alıp almadığı sorusunu da cevaplayan oyuncu, "Evet, dersler aldık cam üfleme ve şekil verme sanatıyla ilgili. 1400 derecede ısınmış fırınların başında cam üfledim. Çok zor ve meşakkatli bir iş. Cama bu kadar iyi şekil veren, cam üfleyen Civan, hayatına nasıl şekil verip ruhuna nasıl üfleyecek hep beraber göreceğiz" şeklinde konuştu.

"SETİMİZ ÇOK GÜZEL"
'Dizide rol alan oyuncularla daha önce birlikte oynadıklarınız var mı? Çekimler nasıl gidiyor?' sorusunu da cevaplayan yakışıklı oyuncu, "Servet Pandur ile 3. işimiz çok da  severek oynuyorum kendisi ile. Muhteşem bir oyuncu, iyi bir profesyonel. Setimiz çok güzel ve neşeli geçiyor. Bunda yönetmenimiz Sadullah Celen’in de büyük faktörü var. Çektiğimiz dizi gibi kamera arkası da sıcak, samimi içten ve çok neşeli" ifadelerini kullandı.

Ümit Kantarcılar: Rolüm için cam üfleme dersleri aldım

PANDEMİ SÜRECİNDE YAŞADIKLARINI ANLATTI
Pandemi süreciyle ilgili de konuşan Ümit Kantarcılar, "Zor ve yıpratıcı bir süreç geçirdik. Küresel olarak etkileri hala sürmekte. Yavaş yavaş normalleşsek de tedbiri elden çabuk bırakmamak gerek diye düşünüyorum. Ben bu süreçte çok çalıştığım hatta şehirlerarası iş yaptığım için bir program çekiyordum; daha çok zorlandım. Riskli olduğum için Elis ile çok temas kuramadım dolayısıyla. Hepimizin en çok özlediği şey, farkında olmadan öylesine yaptığımız şeylermiş bunu anladım. Bir oturup kahve içmek, seyahat etmek, bir yerde yemek yemek ne güzel şeylermiş bunlar... Umarım bir daha yaşamayız gelmiş geçmiş olsun hepimize…" açıklamasını yaptı.

SUNUCULUĞA DEVAM EDECEK Mİ?
Bir çocuk babası Kantarcılar, 'Sunuculuğa devam edecek misiniz? sorusuna; "Şu sıralar tüm konsantrasyonumu 'Kazara Aşk’a veriyorum. Birçok teklif geldi fakat ben senaryo ve kadro itibariyle burada var olmayı tercih ettim. Çok da mutluyum" yanıtını verdi.

Ümit Kantarcılar: Rolüm için cam üfleme dersleri aldım

'Çalışma saatleri dışında nasıl vakit geçiriyorsunuz?' sorusuna ise "Yaz ayları geldi ve her boşlukta tatil yapıyorum, 2-3 gün aralar bulunca hemen Güney’e ve Ege’ye kaçıyorum. Malum çok kapandık eve, o sebeple kalmıyorum İstanbul’da. Yaz bitmeden de bir İtalya tatili ayarladık. Sonra sıkı bir iş programı bizi bekliyor" yanıtın verdi.

"KAÇIŞ NOKTASI OLUYOR BENİM İÇİN"
Yakışıklı oyuncu, sosyal medya ile ilgili de "Sosyal medya ile aram iyi… Seviyorum kullanmayı, bir içerik üretici değilim tabii ki fakat iyi bir kaçış noktası oluyor benim için… Bu Instagram ve Twitter işini yaşam biçimi haline getirmek yerine sadece eğlenmek için kullanmak tatlı, fakat diğer türlüsünü sağlıksız buluyorum" diye konuştu.

Açılışa katılmasına tepki yağan Tuğba Özay'dan açıklama geldiManavgat'taki yangında çiftliği son anda yanmaktan kurtulan ve yangının ardından felç geçirdiğini belirten manken Tuğba Özay, dün İstanbul'da bir açılışta görüntülenmesi nedeniyle sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu. Özay, kendisini eleştirenlere çektiği video ile yanıt verdi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet