Geri Dön

Umut Evirgen kimdir, kaç yaşında? Umut Evirgen biyografisi...

Umut Evirgen kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son olarak Tuba Büyüküstün ve Melisa Şenolsun ile yaşadığı aşkların ardından bu kez de adı Seranay Sarıkaya ile anılan Umut Evirgen yönetmen ve senarist kimliğinin yanı sıra işletmeci kimliği ile de biliniyor. Peki Umut Evirgen kimdir?

Umut Evirgen kimdir, kaç yaşında? Umut Evirgen biyografisi...

Umut Evirgen sık sık oyuncu güzellerle adı sık sık anılan isimler arasında yer alıyor. Yönetmen ve senarist kimliğinin yanı sıra işletme sahipliği de yapan Umut Evirgen senarist ve yönetmenliğini yaptığı filmler ile birçok başarıya imza attı. Magazin gündeminde sık sık adı geçen Umut Evirgen bu kez Seranay Sarıkaya ile adı anılmaya başlandı. Konuya dair ikiliden henüz bir açıklama gelmedi. İşte Umut Evirgen hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

UMUT EVİRGEN KİMDİR?

Sinema dünyasının genç isimlerinden Umut Evirgen, 26 Şubat 1990 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Genç sinemacı Umur Evirgen yönetmen, senarist, yapımcı ve işletmecidir.

Bugün 31 yaşında olan Umut Evirgen Lisans eğitimini New York’da Berkeley College’de İşletme alanında tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönmüş ve yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema TV alanında yapmıştır.

UMUT EVİRGEN FİLMLERİ

İlk kısa filmi olan İyi Yemek Öldürür’le aralarında Edmonton Film Festival (Oscar Qualifying)’in de yer aldığı pek çok festivale katıldı. ClujShorts ve Short to the Point festivallerinde En İyi Kurgu, Malatya Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü aldı.

Senaristliğini yaptığı projeleri hayata geçirebilmek için 2019 yılında Set Sanat Prodüksiyon’u kurdu. İlk uzun metrajlı filmi olan Ben Bir Denizim’in senaristliğini ve yönetmenliğini yaptı. Filmin başrollerinde Serkan Keskin, Gürberk Polat, Celil Nalçakan ve Sitare Akbaş yer aldı.

Ben Bir Denizim, Cinequest Film & Creativity Festival, Crystal Palace International Film Festival, Rhode Island Film Festival ve Edmonton Film Festival’den davet aldı ve ilk gösterimini Adana Altın Koza Film Festivali’nde yaptı. Burada Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülüne değer görüldü. Uluslararası prömiyerini Filmfestival Cottbus’da yaptı.

Yine aynı yıl, bir karantina evinde yaşananları konu alan Dünyanın En Hafif Filmi’nin yönetmenliğini ve senaristliğini yaptı. Senaryosunu Feride Çiçekoğlu ile birlikte yazdığı Anasının Kuzusu isimli yeni uzun metraj film projesi, Ankara Film Festivali Proje Geliştirme Platformu’na seçildi. Son olaral Kimya adlı sinema filminin yönetmenliği ve senaristliğini yapan Umut Evirgen filmin başrolünde eski sevgilisi Melisa Şenolsun'a yer verdi.

UMUT EVİRGEN NE İŞ YAPIYOR?

Aynı zamanda yeme içme sektöründe başarılı bir geçmişi vardır. Halen Gizli Kalsın gibi son yılların en çok konuşulan mekan sahiplerinden biri. Birçok işletmeci yanında yetişmiştir. Kendisi hala Emirgan Group’un sahibidir. Chicki Boom adlı barı Timeout ödüllerinde en iyi bar seçilmiştir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber