3.Lig Batman'da çıkan olaylar sonrası 18 kişiye 1 yıl men cezası!

Batman'da çıkan olaylar sonrası 18 kişiye 1 yıl men cezası!

23.02.2024 - 18:39 | Son Güncellenme:

Batman Petrolspor ile Elazığspor maçı ve sonrasında yaşanan olaylara karıştıkları tespit edilen 18 kişiye 1 yıl süreyle seyirden men cezası verildiği açıklandı.

Batmanda çıkan olaylar sonrası 18 kişiye 1 yıl men cezası

11 Şubat’ta Batman Petrolspor - Elazığspor maçında yaşanan saha olayları sebebiyle ve sonrasına karıştıkları tespit edilen 18 kişi, 1 yıl süreli seyirden men cezası aldı.

Haberin Devamı

TFF 3'üncü Lig 2'nci Grup'ta Batman Petrolspor ile Elazığspor 1-1 berabere kaldı. Batman'da oynanan maçın ardından stadyum dışında bir grup taraftar, taşkınlık çıkardı. Polis, gruplara tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Konuyla ilgili olarak Batman Valiliği şu açıklamayı yaptı:

"Batman Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü’nce 11 Şubat 2024’de Yeni Şehir Stadyumu’nda oynanan TPAO Batman Petrol Spor - 3GEN Holding Elazığ Spor futbol müsabakasında, müsabaka başlangıcında, sırasında ve sonrasında meydana gelen saha olayları ile ilgili yapılan çalışmalarda, 6222 Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun olup olmadığına bakılmaksızın olaylara karıştığı tespit edilen 18 kişiye 'Bir Yıl Süreyle Seyirden Men' cezası uygulanmış, ayrıca haklarında adli işlemlere başlatılmıştır."

Yazarlar